Diyanet 4-6 yaş Kur'an Kursları için 10.4 milyon TL'lik kitap bastırması ayrı, Diyanet'in 4-6 yaş Kur’an Kursları sayısının, Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı anaokulu sayısını geride bırakması ayrı dikkat çekti.

Özellikle son yıllarda artık eğitimde olan etkisinin oldukça göze çarptığı ve cemaat ve vakıflar ile olan bağının gündemde geniş yer ettiği Diyanet İşleri Başkanlığı, 4-6 yaş Kur’an Kursları için 10 milyon 474 bin TL’lik kitap ödeneği ayırması ile eğitim alanındaki payını ve  dini eğitime verdiği ağırlığı önemi de ayrıca ortaya koymuş oldu.

19 Temmuz’da gerçekleştirilen ve küçük yaştaki çocuklara dini eğitim veril en kurslara yönelik kitap basımını içeren ihale rakamı ile dikkat çekerken, Diyanet'in 4-6 yaş Kur’an Kursları sayısının, Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı anaokulu sayısını geride bıraktığı da gündeme geldi.

4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu Öğrencilerinden Muhteşem Yılsonu Programı - Memleketim Bolu

Tarihi Eser Kayıpları Sayıştay Raporları İle de Resmiyet Kazandı! Onbinlerce Eser YOK! Savunma İse Daha ilginç! Tarihi Eser Kayıpları Sayıştay Raporları İle de Resmiyet Kazandı! Onbinlerce Eser YOK! Savunma İse Daha ilginç!

Birgün’ün haberine göre, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen ihale kapsamında basılacak kitaplar, “4-6 Yaş Grubu Elif -Ba Öğret Etkinlik Örnekleri, 4-6 Yaş Grubu K. K. Öğr. Kitabı-1, 4-6 Yaş Grubu K. K. Öğr. Kitabı-2, Dinim İslam, 4-6 Yaş Grubu Etkinliklerle Elif -Ba” ve “Tarihimizde Din Hiz. Teşkilatları ve Diyanet İşleri Reisliği (1924-1950)” olarak sıralanırken ihalede üç farklı şirket ile sözleşme imzalandı.

19 Temmuz’da gerçekleştirilen ve küçük yaştaki çocuklara dini eğitim verilen kurslara yönelik kitap basımını içeren ihale de imzalanan sözleşmelerin toplam maliyeti ise 10 milyon 474 bin TL gibi fahiş bir rakam olarak dikkat çekti.

İmam-ı Azam 4-6 yaş Kur'an Kursu'nda yıl sonu programı

Haberde Diyanet'in okulöncesi eğitime alternatif olarak gördüğü 4-6 Yaş Kur’an Kursları için bütçesinden hemen her yıl on milyonlarca liralık harcama gerçekleştirdiği hatırlatılırken Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı 4-6 Yaş Kur’an Kursları’nın sayısının, aralarında Ankara’nın da bulunduğu birçok ilde MEB’e bağlı anaokulu sayısını geride bırakmasının da altı çizildi.