Bekçi alımı ilanları vatandaşların en fazla merak ettiği konular arasına girmiş durumdadır. Bu anlamda EGM ve Jandarma bekçi alımı için detayları açıkladı.

Bekçi olmak isteyen on binlerce genç EGM ve Jandarma'ya bekçi alımı yapılıp yapılmayacağını araştırıyor. Biz de ilan365.net olarak bu haberimizde detaylara yer verdik.  Herkesin bildiği gibi 3600 ek göstergenin yürürlüğe girmesiyle birlikte bekçilerde hakkı olanı alacaklar. Bekçilerde ikramiye alma şansına haiz olacaklar. Bekçi eksikliğinin çoğunluğu emekli polislerle karşılanacak. 

EGM ve Jandarma bekçi alımı

2023 senesinde en az 20 bin polis alımı yapılabilir. Bu anlamda bekçi alımı da yapılacak bu eksikliğin daha süratli şekilde kapatılması planlanıyor. Bu amaçla en az 2 bin bekçi alımı yapılması bekleniyor.

Bekçi alımı en az lise mezunlarından gerçekleşiyor. Yalnızca  erkek adaylar arasından oluşturulan alımda askerlik koşulu var. Öte yandan adayların 30 yaşından gün almamış olması şartları da var. Bekçi alımı ilanının 2023 senesi Mart-Nisan aylarında açıklanması ön görülüyor. 

Bekçi alımı şartları

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

– En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

– En az 167 cm boyunda olmak,

– Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.

PTT'de Memur Olmak İsteyenler Başvuruyor: Binlerce Personel Aranıyor! PTT'de Memur Olmak İsteyenler Başvuruyor: Binlerce Personel Aranıyor!

– Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak,

– Askerlik ödevini bitirmiş olmak,

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (02/07/2000 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (02/07/1988 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak,