Elon Musk tweetleri Bitcoin dünyasını kimi zaman alt üst ederken Bugün de son dakika Elon Musk Tweet i sonrasında Bitcoin yine düştüğü gözlemlendi. Bitcoin'in geçtiğimiz hafta içi  çıkması sonrasında yeni haftanın başlaması ile inanılmaz sert düşüşüne yo

Bakan Işıkhan’dan 'Asgari Ücret' Açıklaması: ‘’Enflasyona Ezdirmeyeceğiz’’ Bakan Işıkhan’dan 'Asgari Ücret' Açıklaması: ‘’Enflasyona Ezdirmeyeceğiz’’
Elon Musk tweetleri Bitcoin dünyasını kimi zaman alt üst ederken Bugün de son dakika Elon Musk Tweet i sonrasında Bitcoin yine düştüğü gözlemlendi. Bitcoin'in geçtiğimiz hafta içi  çıkması sonrasında yeni haftanın başlaması ile inanılmaz sert düşüşüne yorum Bill Gates'ten gelirken, gelirken Elon Musk'a Bitcoin li gönderme yaptı.

Elon Musk'ın zaman zaman Bitcoin dünyası ile oynaması Özellikle de ufak yatırımcıyı çok etkilerken, yatırımcıyı batmak düzeyine kadar da getirmesi, herkese yeni bir hamle yapmaya iterken Diğer taraftan da bir çıkmaza sokuyor.

24 saatte yüzde  13 civarında değer kaybeden Bitcoin Elon Musk'ı  dünyanın en zengin insanı olma ünvanını da alırken bu isim Amazon CEO'su Jeff bezos'un tekrardan eline geçti.  Elon Musk Twitter sonrasında Kripto para Dünyası deyim yerindeyse adeta sendeledi . Şu sıralar sosyal medyada yatırımcılar Bitcoin dünyasını manipuler edecek tweetler atması konusunda yaptığı paylaşımlarda devletin vergi dilimine girmesi kapsamında yaptığı çalışmalar değil de,, ufak yatırımcıların yanında olarak bu tür paylaşımları engel olması ve Bitcoin,  Dogecoin ve Etheryum'un değer kaybetmemesi yönünde çalışmalar yapması gerekliliğini de paylaşıyorlar

Kripto paralardaki dalgalanmanın nasıl devam edeceğini araştıran küçük yatırımcılar, Özellikle de alt coilere yönlenirken, geçtiğimiz hafta büyük bir hızla artan bitcoin'im bu hafta büyük yüzdelerde gerilemesi ile birlikte hangi alt coine yatırım yapılır  araştırmasını da biz sizler için Detaylandıracağız.

Geçtiğimiz hafta 58 bin doların üzerine çıkan Bitcoin değeri, yeni haftada düşüş kaydederken Pazartesi itibarıyla 50 bin doların altına İnan Bitcoin Tweety sonrasında 48 bin dolar civarında işlem görmeye başladı . Yani 24 saat önce 1 adet bile bitcoini bulunan yatırımcı bugün 50.000 TL zarar etmiş bulunurken, herkesin tepkisi suregeliyor. Öte yandan Elon Musk tweetlerinin Pazartesi günü yaşanan düşüş sonrasında 15.2 milyar dolar Kaybettiği öngörüsü gerçekleşirken,  1. sırayı Amazon sahibi Jeff bezos aldı . Ancak geçtiğimiz hafta Elon Musk'un Tweety sonrasında destek paylaşımı olduğu gerekçesiyle Bitcoin, ethereum  değer yükseltirken bu hafta Kripto parasındaki düşüş ilk başta Elon Musk'ın parasını alt üst etti.

Bill Gates de bu konuda dikkatli olunması gerektiği konusunda bir açıklama yaptı. Dünyanın sayılı zenginlerinden olan Bill Gates, Bitcoin'e yatırım yapması ile alakalı Amerikan basınında yaptığı açıklamada Eğer  Elon Musk'tan daha az paramız varsa dikkatli olun dedi.

Bill Gates bitcoin'e yaptığı yatırımlardan da bahsederken bu konuda çok parası olmayıp bu işe girmeye çalışan insanların batma durumunun söz konusu olduğunu da söylerken,  çıktısı olan şeylere yatırım yapılması gerektiğinden bahsetti.  Bill Gates Vakfının da dijital para sisteminde aktif olduğunu söylerken sadece Bitcoin özelinde olmadan dijital paranın, özelliklere İlerleyen dönemlerde çok büyük bir katkı sağlayacağını belirtti.

Kendi kazdığı kuyuya düştü

Hafta sonuna 58 bin dolara yükselen Bitcoin bugün Elon Musk'ın attığı tweet sonrasında 48.000 dolar seviyesine gerilemesi ilk başta Elon Musk servetinden 15 milyardoların bir anda yok olmasına Mahal verdi. Yaşanan düşüş sonrasında 15 milyar dolar kaybeden Elon Musk kendi kazdığı kuyuya adeta kendisi düştü.

Yaşanan bu gelişmeler ne olacak

Kripto analistleri Yaşanan bu gelişmeler sonrasında alt coinlerin gidişatı hakkında bilgi verirken Özellikle de PancakeSwap konusuna yönlendirilmesi gerektiğini belirtti . Ünlü bir Analistin yaptığı açıklamada aşağıdaki şekilde belirtildi;

SANIRIM YAKINDA PANCAKESWAP UNİSWAP’TEN (UNI) DAHA FAZLA HACME SAHİP OLACAK. NEDEN BÖYLE? ÇÜNKÜ ETH‘DE (ETHEREUM) ŞU ANDA ÇOK YÜKSEK ÜCRETLERİNİZ VAR VE BUNUN NEDENİ ETH KULLANAN KİŞİLERİN NORMALDE BÜYÜK İŞLEMLER YAPMASI. UNİSWAP’TEKİ TİCARETİNİZDE 10X YAPTIYSANIZ, ÜCRETİN 10 DOLAR VEYA 100 DOLAR OLMASI UMRUNDA DEĞİL. 500 DOLAR BİLE SORUN DEĞİL ÇÜNKÜ 10X YAPTINIZ… ŞİMDİ BİNANCE CHAİN’IN YAPTIKLARI ŞEY BU NİŞİ OLUŞTURUYORLAR, BİRAZ DAHA DÜŞÜK HACİMLİ İŞLEMLER YAPAN TOPLULUK İÇİN BİR NİŞ OLUŞTURUYORLAR. SONUÇ OLARAK ORADA DAHA DÜŞÜK ÜCRETLERE SAHİP OLABİLİRSİNİZ… İNSANLAR BUNUN DAHA MERKEZİ OLDUĞUNU BİLİYORLAR AMA UMURSAMIYORLAR. NEDEN? ÇÜNKÜ AYNI İŞLEVSELLİK ANCAK DAHA DÜŞÜK ÜCRETLER…

PancakeSwap (Cake Coin) nedir


Kripto para sektörüne giriş yapıldığı günden beri Özellikle de yatırımcı batar mı yükselir mi konusunda her gün yüz binlerce Kere araştırma yaparken yukarıda belirttiğimiz ek bilgiler doğrultusunda, Cake coin yani PancakeSwap gidişatı ile alakalı Ayrıca ve bilgi vermek istiyoruz. Kripto para Borsasının önde gelen ismi Binance tarafında Altcoinn olarak sunulan ve geçtiğimiz hafta yüzde 300'lük artış ,  bu hafta içi başlaması ile de mevcut gelişmeden etkilenen PancakeSwap Gidişatı ve geleceği merakla araştırılıyor.  Yaklaşık 5 aydır Binance sisteminde yer alan Pancake Swap Cake Coin araştırmaları sonrasında mart ayı içerisinde analistlerin yorumlarından %100 60'lık bir artış olacağı belirtilirken ay fırlatma potansiyeline sahip olacağı da belirtiliyor.