Emeklilere 2023 yılında ikramiye zammı yapılacak mı? Ramazan ve Kurban Bayramı'nda emekliler kaç TL ödeme alacak? Konuyla ilgili emekli maaş artışının yanı sıra bayram ikramiyesi de büyük öneme sahip. Milyonlarca emekli bu sorunun yanıtını arıyor.

Emekliler, 2023 yılı için maaşlarına yüzde kaç zam geleceğini araştırıyor. Öte yandan asgari ücretin zamlanmasıyla birlikte gözler bakanlığa çevrildi. %54'lük zamla beraber emekliye de benzer oranda bir zam uygulanacak mı? Açlık sınırının altına düşen maaşlarından ötürü milyonlarca emekli geçim zorluğu çekiyor.

2000 sonrası sigortalılar dikkat kesildi! Emeklilik için sıra geldi! 2000 sonrası sigortalılar dikkat kesildi! Emeklilik için sıra geldi!

Emekli Maaşı Açlık Sınırının Altında!

Açıklanan veriler doğrultusunda, daha önce yoksulluk sınırının altında olan emekli maaşı, artık açlık sınırının da altında. Dolayısıyla bu konuyla ilgili bakanlıktan nasıl bir adım atılacağı merak konusu haline geldi. Bir diğer yandan da bayram ikramiyeleri soruluyor.

2023 Bayram İkramiyesi Kaç TL?

2023 yılında bayram ikramiyesi henüz zamlanmış değil. Ramazan Bayramı için 1100 TL ve Kurban Bayramı için de 1100 TL olmak üzere toplamda 2200 TL ödeme yapılıyor. Ancak emekli ikramiyeleri asgari ücret oranında zamlanır ise toplam 3000 TL'yi geçecektir. Yine de konuyla ilgili hükümet yetkililerinden bir açıklama gelmiş değil. Bakan Vedat Bilgin ise henüz bir bilgi paylaşmadı.

Yılbaşında İkramiye de Yok!

Henüz yılbaşı ikramiyesi ile ilgili de bir ifadeye yer verilmedi. Geçtiğimiz yıl da zam yapılmamıştı. Dolayısıyla emeklilere sürpriz yapılacak mı bunu birkaç gün içerisinde öğreneceğiz. Yılbaşı öncesi bakanlık eğer konuyla ilgili bir çalışmada bulunur ise kamuoyuna da açıklama yapacaktır.