2023 yılı bayram ikramiyesinde son durum nedir? Emeklilere ödenecek maaşla birlikte bayram ikramiyesi kaç TL olacak? Enflasyon zammının burada da etkili olması bekleniyor. Yalnızca SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri ikramiye almayacak.

2.000 TL üstü borçlara karar geldi! Tarih verildi 2.000 TL üstü borçlara karar geldi! Tarih verildi

Emeklilere verilen Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyesi dikkat çekiyor. Esasında yalnızca emeklilere verilmediğini biliyoruz. Ancak çoğunluk emekli olduğu için bu şekilde isimlendiriliyor. Hali hazırda 1100 TL olarak belirlenen bu ikramiye, iki bayramla birlikte toplamda 2200 TL ödeme anlamına gelmekte. Önümüzdeki yıldan itibaren yeni bir zam yapılacak mı?

Bayram İkramiyesine Zam

2023 yılı için bayram ikramiyesine enflasyonla bağlantılı şekilde zam gelebileceği belirtiliyor. Bu nedenle emeklilerin yüzde kaç bayram ikramiyesi alacağı merak konusu haline geldi. Asgari ücrete gelecek zam sonrasında emekliler ve iki ikramiyelerine ilişkin bir zam kararı uygulanabilir. Son zamanlara damgasını vuran bu gelişmelerle beraber yetkililerin atacağı adım merak ediliyor.

Kimler Bayram İkramiyesi Alabilir?

Bayram ikramiyesi yalnzıca emeklilerin aldığı bir ödeme değildir. Bundan  ziyade emeklilerle birlikte şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er-erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı sahipleri, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar gördüğü için aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesi alabiliyor.

para-19