Emekli Promosyonunda Son Dakika! Aralık Güncel Banka Promosyonları (Kamu Bankaları, İş Bankası, Yapı Kredi, Denizbank)

Emeklilere özel tanınan fırsatlar her dönem ay sonunda zor getiren vatandaşlara özel ayrıcalıklar tanımlıyor. Bankalar her yıl olduğu gibi bu yılda emeklilere özel tanımladığı ek promosyon fırsatıma yönelik aldığı kararlarda vatandaşı şaşırttı. Temmuz ayından sonra artan fiyatlarla beraber promosyon rakamları hızlı bir yarışa girdi. 10.000 TL'yi gördüğü anlar oldu. Temmuz ayında asgari ücret oranı yapılan zam sonrası emekli ve memur ödemelerinde de yükseliş yaşandığı dönemin enflasyonu kuru en yüksek seviyelerde seyrettiği için artan fiyatlar emekli maaşına taban tutarını 3.500 TL ile ulaştırdı. Öte yandan her ay yenilenen promosyon kampanyaları Aralık ayına özel yeniden güncellendi. 

Popüler bankalar arasında kabul edilen özel bankalar: Garanti BBVA, Yapı Kredi, Akbank, ING bank, Kuveyt Türk, Şekerbank ve benzeri farklı bankaların teklifleri yeni zamlarla beraber 10.000 TL'ye ulaştığında fark ediyorlar. Emeklilere tanınan ayrıcalıklardan biri ise promosyon kampanyaları, düşük faizle kredi imkânları ve bankanın açıldığı özel yatırım seçenekleri de değerlendirilebiliyor. Alınacak ilk maaşın ardından hesaba tanımlanan emekli promosyonu için başvurudan bankada 3 yıl boyunca kalmak gerekiyor. Daha önceden emekliliği farklı bir bankada bulunanlar yüksek promosyon veren bankaya geçiş yapabiliyor. Eskiden olduğu gibi kuyruk beklemeye gerek kalmadan dijital bankacılık uygulamaları kullanarak kısa sürede emekli maaşı taşıma işlemleri tamamlanabiliyor. Bunun için banka ile görüşmenin başlatılması gerekiyor. Promosyon anlaşmasında sözleşme bitimine kalan gün kadar promosyon bedeli karşı tarafa ödenmeli ve ardından banka ile iletişim kesilerek yeni bir bankaya maaş taşıma işlemleri başlatılmalıdır.

Kamu Bankaları Emekli Ödeme Tablosu

Bunun için bankanın uygulaması internet şubesi ya da müşteri hizmetleri hattı aralara kısa sürede taşıma işlemi tamamlanır. İlk kez emekli olacaklar ise e-devlet sistemi üzerinden banka kaydına yüksek promosyon veren bankayı seçerek tanımlayabilir. Ancak alınacak promosyon sözleşmesinin imzalanabilmesi için bankaya geçiş yapmak gerekecektir. Devletin almış olduğu yeni karar sonrasında kamu bankaları en fazla 5000 TL'ye kadar promosyon ödemesi yapabiliyor. 2022 yılı Eylül ayına kadar olan dönemde yalnızca 700 TL alınabiliyordu. Bu rakam Kasım ayında güncellendi ve 5.000 TL'ye çıkarıldı. Kamu bankalarının benimsediği teklifler şu şekilde oluyor:

  • 3.500 TL'ye kadar alınan emekli aylığına 3.000 TL 

  • 3.500 TL - 7.500 TL arası alınan emekli aylığına 3.500 TL 

  • 7.500 TL - 10.000 TL arası alınan emekli aylığına 4.500 TL 

  • 10.000 TL ve üzeri alınan emekli aylığına 5.000 TL. 

Bu rakamlar Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank için geçerli oluyor. Özel bankalarda bu tutar daha da yükselebiliyor.

İş Bankası Promosyonu 7.500 TL Oldu!

İş Bankası emeklilere özel kampanyasını Aralık ayına özel güncelledi. Yıl sonuna kadar geçerli olan kampanya kapsamında 7.500 TL'ye kadar promosyon kazanılabiliyor. SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı emeklisi bulunanlar promosyon kampanyasına ek olarak 7.500 TL'ye dışında maximum karta özel ücretsiz kart kullanım fırsatı elde ediyor.

Yapı Kredi Promosyonu 7.000 TL Oldu!

Yapı Kredi yıl sonuna kadar geçerli olan kampanyasına başvuruda bulunmak isteyenlerin 3 yıl boyunca aynı bankada kalma söz vermesi gerekiyor. 7.500 TL'ye kadar promosyon teklifinde ek ödemelerden faydalanma fırsatı da sunuyor. Alınan aylık emekli maaşına göre en fazla 7.000 TL alınıyor.

İkinci yeni fatura ödeme talimatı veren ilk 200 TL, 500'lik yapılacak ilk alışveriş harcamasına ise 300 TL nakit kazanılıyor. Toplamda 500 TL, 7000 TL'lik promosyona eklenerek kişinin hesabına tanımlanıyor. Ek ödülden kazanabilmek için iki yeni fatura ödeme talimatı en az 60 gün içerisinde verilmelidir. Harcama ise 31 Ocak 2023 tarihine kadar yapılmış olmalıdır. Alınan aylık emekli maaşı tutarına göre değişen rakamlar aşağıdan takip edilebilir:

  • 3.500 TL'ye kadar alınan emekli aylığına 4.200 TL 

  • 3.500 TL - 7.500 TL arası olan emekli aylığına 5.000 TL 

  • 7.500 TL - 10.000 TL arası alınan emekli aylığına 6.300 TL 

  • 10.000 TL ve üzeri emekli aylığına 7.000 TL

Denizbank Promosyonu 5000 TL Oldu!

DenizBank emekli maaş hesabını bankaya girerek almak isteyen müşterilerine 5.000 TL'ye kadar promosyon ödemesi yapacak. Ek bir şarta gerek kalmadan maaş hesabını taşıdıkları anda müşteriler bu fırsattan anında faydalanacak.