Emeklilere yeni promosyon müjdesi çok yakında verilecek. Böylelikle yapılacak ödemelerde de artış olması bekleniyor. Peki hangi banka kaç bin TL fazladan ödeme yapacak? 2023 yılında emeklilere verilecek promosyonla ilgili son gelişmeler...

Emekliler 2023 yılında kaç bin TL promosyon ödemesi alacak? Pek çok özel banka, kamu bankalarından daha fazla ödeme yapmakta. Yeni yılda promosyon miktarlarıyla ilgili bir gelişme yaşandı mı merak ediliyor. Konuyla ilgili bankalardan gelen açıklamalara göz atalım.

14 bin TL Promosyon İddiası!

İş Bankası'nın yeni yıldan itibaren 14 bin TL'ye varan promosyon ödemesi yapabileceği iddia edildi. Ancak bankadan henüz konuyla ilgili doğrular nitelikte bir açıklama gelmiş değil. Yeni yılda pek çok bankanın emekli promosyonuna zam yapması hali hazırda muhtemel. Ancak henüz resmi adımlar atılmadığı ve tarih de gelmediği için belirsizlik sürüyor.

promosyon2

Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti! Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti!

Otomatik Fatura Talimatına Ek Ödeme!

Hali hazırda pek çok banka, otomatik ödeme talimatı veren emeklilere ek olarak nakit veriyor. Ortalama 200 TL'lik ödeme fatura ödeme talimatı ile mümkün hale gelmekte. Dolayısıyla eğer sizler de bu fırsatı değerlendirmek isterseniz promosyon başvurusuyla birlikte fatura talimatınızı da verebilirsiniz.

2023 Emekli Promosyonları Açıklanacak

2023 yılına girdikten sonra bankalardan tek tek promosyon ödemeleriyle ilgili zam açıklaması gelecektir. Çünkü enflasyonla birlikte promosyonların da değişeceği tahmin ediliyor. Banka şubelerine giderek güncel promosyon tutarlarını öğrenebilir veya başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak dijital aracılığıyla da bunu sağlamak mümkün. İş Bankası'nın yanı sıra Akbank, Garanti BBVA, QNB Finansbank ve Yapı Kredi gibi bankalara da göz atabilirsiniz.