Emekliye bayram jesti geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yaptığı konuşmada sinyallerini vermişti. Emekli vatandaşların hayat şartlarının iyileştirilmesi için bayram öncesi geri ödemesiz para dağıtılacak. 13,5 milyon emeklinin tamamı bu ödemeden faydalanacak. SGK, SSK, Bağ-Kur ayrımı da yok. Geri ödemesiz 3000 TL nakit para yardımı yapılacak. Merak ettiğiniz detaylara haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Ekonomik kriz dalga dalga büyümeye devam ederken özellikle maaşları oldukça düşük olan emekliler bu işin içinden nasıl çıkacaklarını kara kara düşünmeye devam ediyor. Her şeye her gün zam geliyor, alım gücü düştükçe düşüyor. Yılbaşında emekli maaşlarına hatırı sayılır bir zam yapıldı ancak artık yetecek gibi görünmüyor. Emekliler kiralarını bile ödemekte zorlanıyor. Milyonlarca emekli şu anda Temmuz zammına kilitlenmiş durumda. Fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yaptığı konuşmada emekliye güzel bir müjde verdi. Bayram öncesi emeklileri ihya edecek bir zam yapılacak. Detaylar haberimizin devamında…

Emekliye bayram öncesi büyük jest geliyor! SGK, SSK, Bağ-Kur fark etmez, tüm emekliler geri ödemesiz 3000 TL alacak!

Her geçen gün yükselen enflasyon, savaş ortamı, ekonomik kriz insanları isyan ettiriyor. Özellikle emekliler bu piyasalarda ne yapacağını şaşırmış durumda ve işin içinden çıkamıyor. 2022 yılının başında yüksek zam alan ve buna sevinen emekliler şimdiden yeni zammı beklemeye başladı. Çünkü artan enflasyon ve dolayısıyla gelen zamlar sonucunda insanların alım gücü düştükçe düşüyor. Emekliler artık maaşlarını kira ve faturalara bile yetiremiyor. Yani artık insan gibi yaşamak lüks olmuş durumda. Bu nedenle de herkes kendine bir çıkış yolu aramaya başladı. Milyonlarca emekliyi geçim derdinden kurtaracak haber ise Şekerbank’tan geldi. Ramazan Bayramı öncesinde emekliye büyük jest yapmaya hazırlanan Şekerbank, karşılıksız ve geri ödemesiz 3.000 TL nakit para verecek. Üstelik de ödemeden tüm emekliler yararlanacak. Yani SGK, SSK, Bağ-Kur fark etmiyor. Başvuru yapan tüm emekliler ödeme alabiliyor.

emekliye-bayram-oncesi-buyuk-jest-geliyor-sgk-ssk-bag-kur-fark-etmez-tum-emekliler-geri-odemesiz-4

Emekliye 3000 TL nakit promosyon verilecek

Emekliler Ramazan bayramı öncesinde bayram ikramiyelerine de zam beklentisi içinde. Ama bu zam daha açıklanmadı. Bu süreçte emeklinin imdadına ise bankalar yetişti. Bayram öncesi emeklileri bir nebze de olsa rahatlatmak isteyen bankalar, nefes aldıracak promosyon kampanyaları yapıyor. Son haber ise Şekerbank’tan geldi. Şekerbank, emekli vatandaşlar için kesenin ağzını açtı ve promosyon ödemelerini 3000 TL’ye çıkardı. Yani başvuru yapanlara SGK, SSK, Bağ-Kur fark etmez, 3000 TL emekli promosyonu ödenecek. Başvurularda tek bir şart aranıyor. Öyle zorlu şartlar da istenmiyor. Peki nasıl başvuru yapılacak, başvuru şartları neler?

Atatürk Üniversitesi, Çeşitli Branşlarda 99 Yeni Personel İçin Kapılarını Açıyor! Atatürk Üniversitesi, Çeşitli Branşlarda 99 Yeni Personel İçin Kapılarını Açıyor!

emekliye-bayram-oncesi-buyuk-jest-geliyor-sgk-ssk-bag-kur-fark-etmez-tum-emekliler-geri-odemesiz-2

Tek şart maaşı taşımak

Şekerbank’ın emekli promosyon ödemeleri için tek bir şart var o da emekli maaşını bankaya taşımak. Emekli maaşını Şekerbank’a taşıyan ve 3 yıl kalma taahhüdü veren tüm emekliler 3.000 TL nakit promosyon alma şansına erişiyor. Bunun yanında Şekerbank, emekliye kredi kartı kullanımında da müthiş avantajlar sağlıyor. Emekliler, Şeker Bonus kart ile alışveriş yapmaları halinde her 3500 TL’lik harcamalarında 300 TL bonus kazanma şansına da sahip oluyor.