Sosyal medyada ki çiğlik durmuyor. Sürekli olarak bir ünlünün ölüm haberini yayma utanmazlığı da onlardan biri. Son kurban ise Emel Sayın oldu. Naifliği ile kalplerimizde taht kuran usta sanatçı Emel Sayın bu haberlere çok üzüldüğünü bir video çekerek anl

Twitter denilen platform tam bir çöplük yuvası olmaya devam ediyor. Klavyesi olanın uzman diye kendine imaj çizdiği ve toplumu her türlü nefret ve şiddete körüklmesi inanılmaz boyutlarda. Twitter'daki mağdur ve hak, adalet aramalar tabi ki önemliyke bunların çokça istismar edildiği durumlar daha fazla. Sosyal medyada fake pek çok fake hesap açarak kendinin hoşlanmadığı şeyler hakkında bir uzman edasıyla yanlış bilgilerle kamuoyu oluşturmaya hatta mağdura yatma olayı giderek artıyor. Özellikle kadınlar ve hayvanlar konusunda Twitter'da korkunç ifadeler, iftiralar ve yalan yanlış görüşlerle zaten sorunlu olan bir topluma şiddet, nefret ve cahillik dahada körükleniyor.

Twitter'daki bi diğer sorunda yapıldığı sanılan mizahlar. Onlardan biri de kamuoyunun tanıdığı isimlerin öldüğünü yayarak haberinin konuşulmasını sağlamak. Özellikle sanatçılar bu olayda sürekli olarak kullanılıyor. Hastanaye kaldırılanından tutunda aklınıza gelebilecek tüm ünlüler için öldü söylentisi çıkartarak hem o insanların psikolojilerini bozan, hem aileleri ve sevenlerini korkutan bu geyiğin son kurbanı da naifliği ile tanınan sanatçı Emel Sayın oldu.

Burak Özçivit Katar’da Burak Özçivit Katar’da

GEÇTİĞİMİZ HAFTA YAYINLANAN MAVİ BONCUK FİMİNDE HÜZÜNLENMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Mavi Boncuk filmi yayınlan Emel Sayın, hüzünlendiği bir video çekmiş ve "Bu filmden sadece geriye sevgili Metin Akpınar ve ben kaldık. Canım Metin'i aradım ama ulaşamadım. Çok duygulandım ve sizede anlatmak istedim" demiş ve herkesi hüzne boğmuştu.

Tabi utanmaz işsiz bri takım hesaplar bu videodan esinlenmiş olacak ki sevgili Emel Sayın hakkında öldü haberi yayarak eğlenmek istemişler. Ancak bu psikolojide birine yapılan kötülük tepki topladı. Emel Sayın çektiği videoda tüm naifliği ile şöyle konuştu;

EMEL SAYIN TÜM NAİFLİĞİ İLE : AMA NİYE YAPTIKLARINI ANLAMIYORUM

"Bugün sosyal medyada benimle ilgili bir haber yayınlanmş. Emel Sayın kalp krizi geçirdi diye. Ben de arakdaşlarımdan öğrendim. Tabi sevenlerim, ailem çok üzüldüler, korkmuşlar. Gördüğünüz gibi ben iyim o asılsız bir haber. Sizlerle paylaşmak istedim. Ama niye yaptıklarını da anlamıyorum böyle şeyleri. Ne bileyim allahım.. Allah akıl sağlığı versin diyecem. Ama yapmayın nolur, kimsye yapmayın" dedi.

Twitter'da bir takım ergen kullanıcıların ofansif mizah, kara mizah adı altında yaptığı leşlikler inanılır gibi değil. Kara mizahın dahi anlamını bilmeden yaptığını kara mizah diye lanse edeninden, büyük cahillik ve şiddet sorunların olduğu ülkede ofansif mizah adı altında kadına, çocuğa ve hayvana şiddet ve istismarı iğrenç bir dille özendirme problemi.