Katıldığı televizyon programında gündeme ve özel hayatına dair soruları yanıtlayan Serdar Ortaç, "İktidara, maddi sıkıntıdan kurtulmak için mi yakın duruyorsunuz?" sorusuna net cevap verdi.

Ünlü sanatçı Serdar Ortaç, Haber Global'de yayınlanan Koltuk programının konuğu oldu. Programda müzik kariyerinden özel hayatına, hastalığından siyasete kadar birçok konuda konuşan Serdar Ortaç, buket Aydın'ın "İktidara, maddi sıkıntıdan kurtulmak için mi yakın duruyorsunuz?" sorusuna açık ifadelerle cevap verdi.

"Ben devletçiyim"

Kendisinin devletçi biri olduğunu vurgulayan ünlü şarkıcı Serdar Ortaç, devlet olmazsa hiçbir şeyin olmayacağını, kendisinin de devletçi biri olduğunu, devletin başında Kemal Kılıçdaroğlu olsa onu da savunacağını, Tayyip Erdoğan olduğunda da onu savunduğunu, yarın bir başkası gelse devlet büyüğü olarak onu da savunacağını ifade ederek, zamanında hata yaptığını ve sonra devlet olmazsa milletin biteceğini anladığını ifade etti.

Türkiye’nin En Popüler Kadını Listesinde Değişiklik! Hande Erçel’i Tahtından Etti… Türkiye’nin En Popüler Kadını Listesinde Değişiklik! Hande Erçel’i Tahtından Etti…

"Tayyip abiyi, Emine ablamı seviyorum"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kişilik olarak çok sevdiğini belirten sanatçı Serdar Ortaç, "Fakat bu soruyu özel olarak sorarsanız, Tayyip abiyi kişilik olarak çok seviyorum. Emine ablamı da çok seviyorum. İnsanlıklarını yakından gördüğüm ve bildiğim için seviyorum. Kimse görmüyor, bu yüzden atıp tutuyorlar. Benim onlarla yakın temasım oldu. Bana Tayyip beyin ne kıyağı olacak? 84 milyon ile ilgileniyor o. 84 milyonun içinden cımbızla beni alıp benimle mi ilgilenecek? Devletin başında olduğundan dolayı Tayyip beyi seviyorum, bizi bir arada tuttuğundan dolayı Tayyip beyi seviyorum. Hatalarını inkar etmediğinden ve peşinen kabul ettiğinden dolayı seviyorum. Daha ne diyeyim?" şeklinde konuştu.

"Seçim olsa Meral hanım birinci gelir"

Erdoğan'ı hariç tutarak olası bir seçim olsa kimin kazanacağı tahminini de açıklayan Serdar Ortaç, "Sıralama yapsam Meral (Akşener) hanım birinci, Mansur (Yavaş) bey ikinci, Kemal (Kılıçdaroğlu) bey üçüncü, Ekrem (İmamoğlu) bey dördüncü, Ali (Babacan) bey beşinci, Ahmet (Davutoğlu) bey altıncı, Selahattin (Demirtaş) bey yedinci gelir. Ama Meral abla kesin birinci olur." dedi.

*Ekrem beyin tecrübesi az"

Yine Erdoğan'ı istisna tutarak konuşan Serdar Ortaç, "Başa iş insanlarından birinin gelmesini isterim. Yönetmeyi ve işletmeyi iyi bilirler. Muharrem (İnce) abiyi de isterim. 'Alternatif' diye soruyorsun ya, Allah korusun yarın bir gün hükümet değişse, bir şey olsa... Ekrem (İmamoğlu) bey genç ve tecrübesi az. Devlet yönetecek. Basit işler değil bunlar."