Gezi eylemlerine katılan vatandaşlara "çürük" ve "sürtük" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bir açıklama daha yaptı...

Saray'da Söylenen “Suudi Üstündür” Şarkısı Mahkemeye Verildi! "Aşağılayıcı davranışlarına sessiz kalındı" Denildi! Saray'da Söylenen “Suudi Üstündür” Şarkısı Mahkemeye Verildi! "Aşağılayıcı davranışlarına sessiz kalındı" Denildi!

AKP Genel Başkanı Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde parti grup toplantısında, Gezi olaylarına katılanlara "Bunlar çürük, bunlar sürtük" ifadelerini kullanmış sonrasında gelen tepkilerin ardından ise bu defa da "Biz hep milletimizin diliyle konuştuk" diyerek "küfür bir halk dili değildir" itirazı ile tüm vatandaşın tepkisini çekmişti.

"Biz Gezi olaylarında sergiledikleri tutuma yakışan teşhisi koyduk. Biz hep milletimizin diliyle konuştuk. Milletimiz bu vandalları nasıl tanımlıyorsa biz de öyle dedik." diyerek kendini savunan Erdoğan'a tepkiler sürerken yeni bir gündem daha yaratıldı.

"Camide içki içtiler" söylemlerinin özellikle sosyal medyada çürütülmesinin ardından Partisinin Kızılcahamam kampında yaptığı konuşmada Erdoğan bu defa da içki içtiler yerine "Camilerimizi yaktılar" dedi.

Erdoğan, "Bu zihniyetten hiçbir şey olmaz. Polis araçlarımız, camilerimiz yakıldı." demesi ile tekrar gündemi değiştirirken kurduğu cümleler şöyle oldu;

Erdoğan, 'camide içki içtiler yalanı'nı 5 yıl sonra dile getirdi

 "Bütün bunlar olurken, bunları savunan zihniyetten hiçbir şey olmaz. Polis araçlarımız, camilerimiz yakıldı. Bu kendini bilmezler tarafından işgal edildi. Gezi vandalizminin ülkemize maliyeti ne biliyor musunuz? Bir buçuk milyar dolardan fazla. Türk ekonomisine verdiği toplam zarar ise yüzlerce milyar doları bulmaktadır. Bizim Gezi olayları konusundaki öfkemizin sebebi kişisel değil. Ülkemizin ve milletimizin hala ödediği ağır faturaların önümüze sürülmeye başlandığı ilk hadise olmasıdır Halen mücadelesini verdiğimiz siyasi ve ekonomik tuzakların pervasızca ilk sergilendiği yer olmasıdır" dedi.