Erdoğan'ın senelerce tartışılan parti kurma ve ABD süreci için eski AKP Milletvekili Turhan Çömez'den gelen itiraf gibi açıklamalr gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yıllarca tartışılan ve dikkat çeken süreç için iddiaları reddederek, ilk ABD ziyaretinin seçimlerin ardından yaptığını iddia ediyordu ki Erdoğan’ın eski doktoru ve eski AKP Milletvekili Turhan Çömez, “Erdoğan parti kurulmadan önce de ABD’ye gitti, ben yanındaydım” dedi ve sorular yine başladı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski doktoru ve eski AKP Milletvekili Turhan Çömez, TELE1’de konuk olduğu programda dikkat çeken o açıklamalarda bulunarak Erdoğan’ın seçimden önce ve sonra birçok defa ABD’ye gittiğini söyleyince gündem yine karıştı.

A.B.D. Başkanı Bush - AKP Genel Başkanını kabulü - 2002 - YouTube

Çömez, AKP iktidarının Türkiye'de yönetime gelmesi sürecinde sorgulanlar ile ilgili şunları dile getirdi:

Bahçeli, 2002'de erken seçim kapısını nasıl açtı?

“Biz Amerika’ya gittik. Parti kurulmadan önce gittik kurulduktan sonra da gittik. Erdoğan seçildikten sonra da gitti. Erdoğan’ın ‘biz gittik ama seçildikten sonra gittik’ ifadesi gerçeği yansıtmıyor.

İcazet konusu da tartışmalı. Ben Türk demokrasisine haksızlık görürüm. Bir siyasi partinin hele hele dış ilişkilerini güçlendirmesi bu sadece Amerika için Avrupa Birliği için öyle hatta Körfez ülkeleri için de öyle. Kendini anlatması görüşlerini anlatması bir icazet değil. Yadırganacak bir şey değil.

Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Dikkat, tarih erkene çekildi! Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Dikkat, tarih erkene çekildi!

Ama burada yadırganacak bir şey var . Erdoğan nasıl oldu da toplumun gözüne baka baka ben seçildikten sonra gittim dedi. Biz gittik ben yanındaydım. Parti kurulmadan gittik. Parti kurulduktan sonra da gittik. Seçimden sonra da gittiler ben orada da yoktum.”

تويتر \\\\ AK Gençlik İstanbul على تويتر: