Pandemi ve ekonomik sıkıntılar sebebi ile hem eve hapsolduk, hem de bu ömrümüzü geçirdiğimiz alanda maddi sorunlar nedeni ile değişiklikte yapamıyoruz. Peki bunun aslında çok kolay olduğunu söylesek?

Dünya genelinde çalışma koşullarının değişmesi ve sağlık sebepleri ile artık birçoğumuz evlerden çalışıyoruz. Bir çoğumuz ise belki iş bulamıyoruz ve evden çıkamıyoruz. Neden ne olursa olsun artık ömrümüzün büyük bir kısmını evlerde geçirmeye başladığımız herkes için muhakkak.

Peki ya sıkıldık da değişiklik istiyorsak? Ya da evimiz artık yeteri kadar yıprandı ama ciddi bir bütçe de ayıracak durumda değilsek? Yada evde bir şey yapmamaktan sıkıldık da biraz uğraş istiyorsak? Hepsine tamam. Size kolayca ve ucuz yoldan evinize ufak dokunuşlar yapmanın sırlarını veriyoruz.

Bizler size önerdiğimiz her işlem için örnek fotolar da sunuyoruz ama kendi zevkinize göre internette arama yapıp sizler için en güzel ve en ugun olana ulaşabilirsiniz. Elbette ki elinizde yada kolayınızda olan metaryaller ile en doğru ve en ucuz kullanı mı yine siz bilebilirsiniz.

1.       Öncelikle en basit ve genel olanından başlayalım. Bir depo alanı edinin çünkü içinizi açacak ve şık evler genellikle sade ve kargaşadan uzak olanlardır.

1-3

2.       Mobilyalarınızdan sıkıldınız mı? Değiştirme gafletine düşmeyin. Boyayın. Koltuklarınızı kaplayabilir ya da güzel örtülerle ki bu örtüleri kendiniz de yapabilirsiniz, dekore edin. Koltuk minderlerinizi kolaylıkla kaplayabilirsiniz mesela. Koltuklarınızın üzerine bir şal, bir battaniye atabilirsiniz.

2-6

3.       Dekoratif Duvar kağıtları ve stickerlar kullanmayı öğrenin. Basit bir duvar stickerı bile odanızın havasını nasıl değiştirecek şaşıracaksınız.

3-4

4.       Perdelerinizi kendiniz dikin. Bir evin havasını en çok değiştiren şey perdesi. Peki pahalı perdeler yerine kendinizin çok daha güzelini yapabileceğinizi söylesek. Hadi deneyin, pişman olmayacaksınız.

4-2

5.       Mutlaka bir kitaplığınız olsun ve varsa da yoksa da kendiniz yenisini tasarlayın. El yapımı bir kitaplık evinize hem enerji hem de sıcak bir hava getirecektir.

5-2

6.       Kitaplık için kullanabileceğiniz kasaları ayrıca dekor ve dolap olarak banyoda da kullanabileceğinizi söylesek? Bu eskimeyen moda ayakkabılık ve banyolarda da harikalar yaratıyor aklınızda olsun.

6-2

7.       Salonların olmazsa olmazı sehpalar. Tasarım olarak harikalar yaratacağınız bir alanda burası. İstediğiniz renk ve materyalden sehpalar yapabilir, salonunuzda büyük bir gururla sergileyebilirsiniz.

7-3

8.       İlla bir giyinme odasına ihtiyacınız yok ama eğer ki odanızda biraz alan var ise bir paravanla veya perde ile bu kısmı ayırabilir, yatak odanızda farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

9.       Yatak odanıza yastık örtülerinizi değiştirerek ve küçük tasarım minderler yaparak hava katabilirsiniz.

8-3

10.   Yatak odanızda komodin tasarlamaya ne dersiniz? Çok sıcak ve samimi bir havayı odanıza getirmek için en kesin yöntem bu.

9-2

11.   Mutfağınızı boyamak da evinizi tazelemek açısından harika bir fikir. Mutfak dolaplarını renklendirebilir ya da eskitebilirsiniz. Özellikle ufak bir mutfağa sahipseniz bembeyaz yapmadan bırakmayın deriz. Nefes aldığınızı hissedeceksiniz.

10-3

12.   Son olarak basit duvar çizimleri ile bile evinizde harikalar yaratabileceğinizi biliyor musunuz? Buyurun hemen aşağıdaki fotoğrafa bakın.

11-3

Ve Engelliler Üzerinden Promosyon! Bankalardan Promosyonları Kimler Aldı? Ne Kadar Aldılar? Ve Engelliler Üzerinden Promosyon! Bankalardan Promosyonları Kimler Aldı? Ne Kadar Aldılar?