Seçimlerin etkisi ile iyice gerilen Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen 1 Mayıs gösterilerinde çok ciddi çatışma çıktı..

Seçimlerin etkisi ile iyice gerilen Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen 1 Mayıs gösterilerinde çok ciddi çatışma çıktı..

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü gösterilerinde Fransa'da eylemciler ile polis karşı karşıya gelirken özellikle Paris'te eylemcilerle polis arasındaki çatışmalar sokak arasına yayıldı. Eylemciler Paris sokaklarında bir barikat oluşturup yakarak büyük bir yangın çıkardı ve polisin sert müdahaleleri ile karşılaştılar.

Müdehaleye karşılık ise eylemciler ellerindeki piroteknikleri kullanarak, barikat kurarak ve bazı yerleri ateşe vererek karşılık verdi. Ciddi sayıdaki eylemci kitlesi daha sonra slogan atarak Paris sokaklarında protesto düzenlemeye devam etti.

Avrupa'da olaylı 1 Mayıs! Kutlamalarda ortalık karıştı - Son Dakika Haberler

Protestocular özellikle Mc Donalds, Fransız bankası BNP Paribas ve Fransız sigorta grubu AXA’nın binalarının önüne gelerek slogan atarak tepkide bulundu.

KABUS! "Her Türk Vatandaşının Bilgileri Ellerinde" Dendi! Tarihin En Büyük Veri Sızıntısı da Türkiye'de Yapıldı! KABUS! "Her Türk Vatandaşının Bilgileri Ellerinde" Dendi! Tarihin En Büyük Veri Sızıntısı da Türkiye'de Yapıldı!

Bu sırada bazı iş yerleri tahrip edilirken, ortaya ciddi hasarlar da çıktı.

Bu arada benzer olaylar Avrupa’nın bir başka ülkesi olan İtalya’da da yaşandı. Torino sokaklarında karşı karşıya gelen göstericiler ile İtalyan polisi arasında arbede yaşanırken, slogan atan göstericilere polisler ellerindeki job ve kalkanlarıyla müdahale etti.