Sosyal medyada ve yazılı basında "Taviz vere vere işin geldiği noktaya bakın" söleri ile gündeme en son "Namaz kılmayan öldürülebilir" sözleri ile düşen Ebubekir Sifil'in Televizyon kanallarına çıkıyor olması ve hakkında soruşturma ve takip olmaması tepki yarattı.

İlahiyetçi Ebubekir Sifil'in "namaz kılmayan öldürülebilir" ifadelerinin bulunduğu video sosyal medyada gündem olurken, muhafazakar kesimden de "İslam'ın hiçbir yerinde yok" sözleri ile tepki geldi.

Daha önce HaberTürk'teki bir yayında "deve sidiği şifalidir, içilmeli" sözleriyle gündem olan Ebubekir Sifil'in tepki çeken videosunda dile getirdiği sözler şöyle;

Caner Taslaman ve Ebubekir Sifil Arasında Habertürk Canlı Yayınında Deve İdrarı Tartışması - Dailymotion Video

"Bir adam var çok laubali davranıyor. Efendim, aslında namazın önemini biliyor. Kılmamak için herhangi bir meşru mazereti yok. Yani eli sağlam ayağı sağlam suya kavuşmuş, abdest alma sıkıntısı yok, namaz kılma sıkıntısı yok, zaman sıkıntısı yok vesaire. Bu adam keyfi olarak namazı sürekli biçimde aksatıyorsa cezaya çarptırılır. Çağırılır, azarlanır. Çağırılır, tekdir edilir. Çağırılır, dövülür. Devam ederse taziren öldürülebilir."

Dikili Ağaç Satışı İhalelerini Murat Ağırel Ortaya Çıkarttı! 15 Milyon Ağaç Kesilecek! Detaylar İse Çok Daha Vahim! Dikili Ağaç Satışı İhalelerini Murat Ağırel Ortaya Çıkarttı! 15 Milyon Ağaç Kesilecek! Detaylar İse Çok Daha Vahim!

En son Habertürk TV’de Veyis Ateş’in sunduğu programda Caner Taslaman ile İlahiyatçı Ebubekir Sifil deve sidiği konusunda tartışmış ve Caner Taslaman ‘Eğer sünnetse Ebubekir Hoca içebilir” diyerek bir kavanoz içinde getirdiği deve idrarını masaya koyarak rest çekmişti.

DEDİ AMA İÇMEDİ...

İlahiyatçı Sifil ise, bu defa da sadece damızlığa çekilen deve idrarının tüketilmesi gerektiğini söyleyerek deve idrarını içmeyi kabul etmemişti ve bu çekincesi ile gündeme düşmüştü.

EBUBEKİR SİFİL KİMDİR?

Erkeğin birden fazla eşi olabilir' diyen Ebubekir Sifil'in 'deve idrarı' görüntüleri sosyal medyanın gündeminde

25.12.1960 tarihinde Kars'ın Sarıkamış ilçesinde dünyaya gelen kişi ilk ve Ortaokulu Sarıkamış'ta, Lise'yi Kars İmam-Hatip Lisesi'nde okudu.

1978 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Kâzım Karabekir Eğitim Enstitüsü'ne yani şimdiki adı ile Eğitim Fakültesi'ne girmiş ancak 1980 yılında bu okuldan ayrılmıştı.

Daha sonra Ankara Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu.

1989 yılından 1993 yılı sonuna kadar Türkiye Diyanet Vakfı'nda yayın editörlüğü yapan kişi 1993-1996 arası Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Van ve 1998-1999 arası Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

Her iki görevinden de kendi isteğiyle ayrılan kişi Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Bilim Dalı'nda yaptığı Yüksek Lisansını ise 1996 yılında bitirdi.