GİB 71 Sözleşmeli Personel Başvurusu Başladı, GİB Sözleşmeli Personel Başvuru Pozisyonları

GİB 71 Sözleşmeli Personel Başvurusu

Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımı ilanını yayınladı. Aralık ayına özel başlatılan yeni personel alımı sözleşmeli pozisyonunda yapılacak. 71 kişinin alınacağı personel pozisyonunda oluşan iş açığına belirli şartları karşılayanlar başvurabilecek. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından başlatılan yeni sözleşmeli personel alımı 19 Aralık 2022 tarihinde son bulacak. Online başvuru süreci kabul edilecek olup başvuru pozisyonuna yönelik istenen şartlar farklı olabilecek. Görev yeri ise başta İstanbul, Bursa ve Erzurum illerinde gerçekleşecek. Başvuruda bulunmak isteyen kişiler 2022 yılı kpss sınavından P3 puan türüne göre en az 70 puan alması gerekli olacak. 

GİB Sözleşmeli Personel Başvuru Pozisyonları

Başvuru yapılabilecek pozisyonlar arasında Avukatlık, Koruma ve Güvenlik görevlisi,

Destek personeli (işçi), Destek personeli (şoför) Tekniker pozisyonunda yapılacaktır. Tekniker pozisyonunda; Tesisatçı, İklimlendirme, Elektrik, İnşaat pozisyonları için görevlendirme yapılacaktır.

71 personelin pozisyonlara yönelik dağılımı şu şekilde olacaktır:

  • Sözleşmeli tekniker 14 kişi

  • Sözleşmeli destek personeli şoför 8 kişi

  • Sözleşmeli destek personeli hizmetli 26 kişi

  • Sözleşmeli destek personeli koruma ve güvenlik görevlisi 17 kişi

  • Sözleşmeli avukat 6 kişi

GİB Sözleşmeli Avukat Başvurusu ve Şartları

Gelir idaresi başkanlığı personel alımı sözleşmeli avukat pozisyonunda başvuracak kişinin lisans mezunu devlet memuru pozisyonunda atamasının yapılabilmesi için yazılı ve sözlü sınavdan istenen puanı alması gerekecek. Toplamda 6 farklı avukatın alınacağı personel alımında 4 adet İstanbul, 1 adet Bursa, 1 adet Erzurum geçerli olacak sözlü sınav tarihi de açıklandı. 28 Aralık tarihinde Ankara'da yapılacak sınava girmeye hak kazananlar listelenecek sınava girmeye hak kazandığının kontrol edilebilmesi ise www.gib.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Sonuçlar kariyer kapısı platformu üzerinden de incelenebilecek. 

Sınava başvuruda bulunmak isteyenlerin belirli şartları karşılaması gerekiyor. Başvuru şartları:

GİB Sözleşmeli Avukat Başvuru Tarihi ve Sınav Sonuçları

Başvuruda bulunmuş olmak sınav için yapılacak başvurular 13 Aralık tarihinde başlıyor. 19 Aralık tarihinde sona eriyor. E-devlet platformu üzerinden yapılacak başvurulara Gelir idaresi başkanlığı sitesi içerisinde ya da Kariyer kapısı kamu işe alım sayfası aracılığı ile online ortamda yapılabilecek. Başvuru formunun doğru beyanlarla doldurulması isteniyor. Adaylar en fazla 3 tercihte bulunabiliyor. Sözlü ve yazılı sınavlara dair soru kapasitesi, konular ve değerlendirme süreçlerine dair bilgiler detaylı olarak Gelir idaresi başkanlığı sayfası üzerinden incelenebilir. Sınavın sonucu yine www.gib.gov.tr adresi üzerinden açıklanacaktır.