Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

16 Kasım 2020 Pazartesi 21:56:09

Okullar açılmayacak! Okulların Tatili Uzuyor! Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor! İşte Bilim Kurulunun Son Dakika kararları! Gözler Hükümette!

16 Kasım Bilim Kurulu toplantısı sona erdi. Her hafta gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısının en geniş kapsamlısı bugün yapıldı. Sağlık Bakanının da hazır bulunduğu toplantıda Bilim Kurulu tüm isteklerinin gerçekleştirilmesi için son sözünü söyledi. Okulların açıklamamasından Sokağa Çıkma Yasağına kadar bir çok konuda Bilim Kurulu son sözünü söyledi. İşte alınan o kararlar!

Bilim Kurulu haftalık toplantısını gerçekleştirdi. Bilim Kurulundan hükümete sert bir şekilde yeni yasaklar konmasının gerektiği, aksi halde Sağlık sisteminden bir çok sistemin çökeceği anlatıldı. Özellikle Okullar ve Sokağa Çıkma Yasaklarıyla ilgili çok net bir tavır belli edildi. Artan vaka ve ölüm sayıları sonrası artık bir dur deme vaktinin geldiğini söyleyen Bilim Kurulu bu ilk dalganın ya Tsunamisi yada 2. dalga diyerek acil olarak yasakların alınmasını istedi. İşte Bilim Kurulu’nun tüm kararları. Cuma günü Recep Tayyip Erdoğan’ın hepsini değerlendireceği ve kararını açıklayacağı öğrenildi.

Eğlence mekanları ve kıraathaneler tamamen kapanıyor!

Bilim Kurulunun tavsiyeleri arasında yer alan Eğlence mekanları ve kıraathanelerin tamamen kapanması ilk istek. İstediğin kadar sokakta yasak uygulansa da Cafe, Restaurant ve eğlence mekanlarında sosyal mesafa kalmıyor. Bu sebeple Bilim Kurulu Eğlence mekanları, cafe, restauranların kapatılmasını tavsiye etti. Erdoğan’ın bu kararı onaylacağı öğrenildi.

Restorantların hepsi paket servise geçiyor!

Bilim Kurulunun kapatılacak restorant yada cafelerin evlere servis yapmasına karışmayacağı öğrenildi. Rastoranların tamamen paket servise geçileceği oturmanın tamamen kaldırması tavsiye edildi.

Okullar kesinlikle açılmamalı! Okulların tatili uzatılsın!

Bilim Kurulunun milyonlarca öğrencinin de gözünün kulağının olduğu Okullar açılacak mı açılmalı mı yoksa tatil uzatılmalı mı sorusuna da net bir tavır gösterdi. Bilim Kurulu, Okulların tamamen kapatılmasına ve asla pazartesi başlamamasını tavsiye etti. Okulların tatili bir şekilde Erdoğan tarafından uzatılacağı da gelen bilgiler arasında.

Bazı illerde Sokağa Çıkma Yasağı!

Bilim Kurulu bazı illerde kesinlikle Sokağa Çıkma Yasağının uygulanması gerektiğini dile getirdi. Başta İstanbul ve İzmir’de Sokağa Çıkma Yasağının hemen başlatılması tavsiye edildi. Uzun Sokağa Çıkma Yasakları öncesi ve sonrası yığılma olacağı için Sokağa Çıkma Yasağı en az 1 hafta önceden duyurulacak. Sınırlı ilde uygulanacak Sokağa Çıkma Yasağı yarın duyurulması ancak haftaya başlaması bekleniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı