Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

13 Kasım 2020 Cuma 10:05:44

Sokağa çıkma yasağı geliyor mu ? Koronavirüs kısıtlamaları ne zaman başlayacak ?

Mart ayında ülkemize gelen ve hayatı felç eden koronavirüs 2. dalga da yeni kısıtlamalar gelmeye başladı. Bazı illerde belli saatler içerisinde 65 yaş üstüne sokağa çıkmak yasaklanırken tüm şehirlerde de sokakta sigara içmek yasaklandı. Peki, sokağa çıkma yasağı gelecek mi ?

Koronavirüs salgınında 2. dönem başlıyor. Yaz ayında hafifleyen ve bulaşılıcığı en aza inen koronavirüs, havaların soğuması ve kış aylarının gelmesiyle yeniden etkisini göstermeye başladı. Yaz aylarında açık havada, doğada olan insanlar havalar soğuduğunda kapalı mekanlara; kafe, restaurant, avm gibi yerlere talep göstermeye başladı. Ancak her ne kadar mekanların içindeki havaların temizlendiği, süzgeçten geçtiği söylense de bu yeterli değil.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da yaptığı açıklamalar doğrultusunda yetkililer, vatandaşlara kapalı mekan konusunda çok kez uyarı yapıyor. Sadece kapalı mekan değil, vatandaşlar çoğu zaman hem sosyal mesafe kurallarına uymuyor hem de maskelerini ya takmıyor ya da çenesinde tutuyor.

Yeni gelen yasaklar doğrultusunda bazı illerde 65 yaş ve üstü vatandaşların sabah 10.00 ile akşam 16.00 saatleri arasında sokağa çıkmaları yasaklandı.

65 yaş ve üstü sokağa çıkma yasağı olan iller;

İstanbul, Ankara, Erzincan, İzmir, Bursa, Bartın, Eskişehir, Kütahya, Gaziantep’de 65 yaş ve üstüne belli saatler dahilinde kısıtlamalı sokağa çıkma yasağı getirildi.

Sokağa çıkma yasağı geliyor mu ?

Hükümet hafta sonu, 1 hafta, 14 gün gibi blok sokağa çıkma yasağı uygulamasına henüz sıcak bakmıyor. Bu yönde henüz bir açıklama yapılmasa da kısa zaman içerisinde sokağa çıkma yasaklarının gelmeyeceği biliniyor. Bundan sonraki süreçte sokağa çıkma yasağı yerine belirli saatlerde (22.00-06.00) sokağa çıkma yasağı ilan etmek olacaktır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı