AKP iktidarına yakınlığıyla ünlenen Fatih Tezcan'ın engelli bir çocuğa cinsel istismarı suçundan cezaevine girdiği haberi gündemde yankılandı.

Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Dikkat, tarih erkene çekildi! Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Dikkat, tarih erkene çekildi!

18 Ağustos'ta yaptığı paylaşım ile cezaevine girdiğini açıklayan Fatih Tezcan'ın kesinleşmiş müebbet hapis cezası bulunduğu, ancak akıl sağlığı raporu nedeniyle cezanın 25 yıla düşeceği öne sürülürken iddia ise engelli bir çocuğa cinsel istismar suöundan hüküm giydiği oldu.

"TÜRKİYE GERÇEKLERİ" isimli sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda iktidara yakınlığıyla tanınan Fatih Tezcan'ın, 18 Ağustos'ta yaptığı paylaşım ile cezaevine girdiğini açıklaması yalanlanırken Tezcan'ın engelli çocuğun cinsel istismarı suçundan hapis cezası aldığı iddia edildi.

Tezcan'ın Kılıçdaroğlu'na hakaretten değil de engelli bir çocuğa, hem de engelli bir çocuğa cinsel istismar suçu işlediği için ceza aldığı iddiası günün haberi oldu.

Hesaptan Tezcan'ın kesinleşmiş müebbet hapis cezası aldığı, akıl sağlığı raporu nedeniyle cezanın 25 yıla düşeceği ve yarın iddiaya ilişkin belgelerin açıklanacağı ifade edilirken sosyal medya da bu haber ile adeta sallandı.

Bu arada Fatih Tezcan'ın eşi Merve Tezcan ise, Fatih Tezcan'ın sosyal medya hesabından söz konusu iddiaları yalanlayarak konuya ilişkin paylaşımlar hakkında suç duyurusunda bulunulacağını söyledi.