Türk sinemasının unutulmaz efsanelerinden Hababam Sınıfı'nın adı Türkiye'nin siyasette son dönem yükselen yıldız İyi Parti ile gündem oldu.

"Ben Bu Enflasyon İle Sokağa Çıkıyorum" Diyen Bakan Nebati Sorunu Büyüyor! Açıklama Yapmak Zorunda Kaldı! "Ben Bu Enflasyon İle Sokağa Çıkıyorum" Diyen Bakan Nebati Sorunu Büyüyor! Açıklama Yapmak Zorunda Kaldı!

Ekranların halen vazgeçilmezi olan ve üç kuşağın da gönlünde taht kuran Hababam Sınıfı serisinin Bacaksız'ı Tuncay Akça da siyasete adım attı.

Hababam Sınıfı serisinde "Bacaksız" karakterini canlandırarak gülüşüyle hafızalara kazınan ve sonrasında da birçok yapımda yer alan usta oyuncu Tuncay Akça siyasete İyi Parti'den giriş yaptı.

Hababam Sınıfı'nın 'Bacaksız'ı Tuncay Akça'nın sağlık durumu iyiye gidiyor - Son Dakika

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda partiye katılan Akça'nın duyurusu ise İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Fisun Mehlika Toca tarafından "Pervasız çocuk gülüşlerimizi her daim hatırlatan, Türk sinemasının değerli sanatçısı Sayın Tuncay Akça İYİ Parti'ye katılarak gücümüze güç katmıştır" sözleri ile gerçekleşti.

Hababam Sınıfı Hakkında Bilmediğiniz 15 Şaşırtıcı Bilgi - Haberler

Tabi siyasete giren Hababam'ın küçük afacanı olunca da sosyal medyada eğlenceli yorumlar da gecikmedi. Öne çıkan ise; skandalara karışan siyasilerin "tek ayak" cezası ile Bacaksız'ı Tuncay Akça'nın önünden geçeceği günlerin duası oldu.

Hababam Sınıfı'nın Bacaksız'ı Tuncay Akça'dan kötü haber!

Bu arada 16 Aralık 1963 yılı Kastamonu doğumlu Akça bir dönem İstanbul Sancaktepe Belediye Başkanlığı'na da adaylığını koymuştu.

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı oyuncuları kimler, nerede ve ne zaman çekildi? - Haberler

Roman Olarak Başlayan Hababam Sınıfı'nın Zorlu Filme Dönüştürülme Hikayesi - Ekşi Şeyler