Pınar Gültekin davasındaki indirim kararı, sosyal medya dahil tüm medyayı ayağa kaldırırken babanın feryadı yürekleri dağladı.

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı'nın (32), 'canavarca hisle, eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme' suçundan yargılandığı davada çıkan karar "adalet öldü" olarak yorumlandı.

Mahkeme heyeti, 23 aydır tutuklu Avcı'ya ağırlaştırılmış müebbetten indirime giderek 23 yıl  hapis, tutuksuz sanık kardeşi Mertcan Avcı, annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan'ın ise beraatine karar vererek tarihe geçti.

Mahkeme heyeti, 23 aydır tutuklu Avcı'ya önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi ancak haksız tahrik indirimi ile cezayı 23 yıla indirmesi duyan herkesi sitem ettirdi.

Ve Savaşan Güzel Füze Saldırısında Öldü!rüldü! Brezilyalı Manken Thalito do Valle Kimdir? Rusya Ukrayna Savaşı Sonu Oldu Ve Savaşan Güzel Füze Saldırısında Öldü!rüldü! Brezilyalı Manken Thalito do Valle Kimdir? Rusya Ukrayna Savaşı Sonu Oldu

Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin Odatv'ye yaptığı açıklamada "Benim sadece kızım ölmedim benim bütün ailem öldü. Ben artık kendimi yakmak istiyorum" dedi.

Pınar Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir kararın skandal olduğunu belirtirken, Cemal Metin Avcı’nın avukatı Ali Ali Abdullah Erinan ise 23 yıl hapis cezasının bozulması için üst mahkemeye itiraz edeceklerini söyledi.

Pınar Gültekin'in Babası: Biz Oraya Gidemedik Çünkü Bizim İçin Yıkım Olurdu

Pınar Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir Odatv’ye şunları söyledi;

“Münevver Karabulut cinayetinden bu yana sosyal sorumluluk projesi olarak kadına şiddet ve kadın cinayetleri ile ilgilenen bir hukukçu olarak söylüyorum, Bu karar açıkça utanç verici bir karardır.

Maktuleyi önce odunla sonra kömürle daha sonra yanmayınca benzinle yakmaya çalışıyor, üzerine beton döküyor, diri diri yakıyor ve nehre atıyor bu sanık. Vahşice bir cinayettir. Cinayetin her aşamasını tasarlamış.

Sanık resmen profesyonel bir katil gibi hareket ediyor. Bu sanığa mahkeme haksız tahrik indirimi uyguladı. Hem de kendisi haksız tahrik savunmasını 3 defa değiştirmişken. Bu Türk hukuk tarihi açısından emsal bir davadır. Biz zaten 3 defa reddi hakim talebinde bulunmuştuk. Bunun böyle olacağını biliyorduk. Geldiğimiz noktada mahkeme haksız tahrik indirimi uygulayarak 23 yıl hapis cezası verdi.

Şartlı salıverme ve denetimli serbestlikle birlikte böylesi vahşice hunharca cinayet işleyen bu cani 14.5 yıl cezaevinde kalacak. Bu ülkede bir kadını diri diri yakmanın karşılığı 14.5 yıl mıdır? Bunun takdirini kamuoyuna bırakıyorum ve yazıklar olsun diyorum. Kadına şiddet ve kadın cineyetleri ile ilgili etkin bir mücadele yapacağız deniliyor.

Eğer yapılacaksa bu Muğla’da 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlamalıydı. Geldiğimiz noktada 5 sanığa beraat Katil Cemal Metin Avcı’nın 14.5 yıl yatarı var. Türk yargısı adına utanç vericidir. Bu kararlar profesyonel kadın katilerini yüreklendiren kararlardır. Cinayeti meşrulaştırmak sanki maktulenin özel hayatını tartışılır hale getirmek için ABD’ye de müzekkere yazıldı. Açıkçası anlamakta güçlüm çekiyoruz. Sonuna kadar hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz.”

İşte Cemal Metin Avcı'nın yüzü, unutulmaması için zira kısa süre sonra aramızda dolaşacak;

Pınar Gültekin'in katili Cemal Metin Avcı kimdir? Nereli, kaç yaşında? Cemal Metin Avcı ne kadar ceza aldı, kimi öldürdü?

Cemal Metin Avcı kimdir? Nereli, kaç yaşında? Katil zanlısı Cemal Metin Avcı mesleği ne? Hakkındaki tüm bilgiler - Haberler