Hande Fırat'tan gelen '15 Temmuz'dan bir gün önce gizlice MİT'le buluştu' iddiasına yanıt adeta sosyal medyayı salladı.

Hande Fırat, Cemaat'e yakın haber sitelerinde hakkında çıkan haberlere yanıt verirken MİT ile görüşmesini inkar etmedi.

Fırat'ın iddialara ilişkin olarak "15 Temmuz darbe girişiminden bir gün önce MİT'le görüştüğü, Erdoğan'la yaptığı FaceTime görüşmesinin de burada planladığı" iddiasına tepki gösteren Hande Fırat, "Herkes kimin ne olduğunu unuttu galiba. Niye kaçtılar? Kaç yıldır örgütlendiler? Nasıl örgütlendiler? Şimdi yalanlara inanlara sesleniyorum, darbe girişiminden önce kaçanlara neden inanırsınız? Elli kere yanıt verilmiş yalanları niye gündeme getirirsiniz? Gazeteci dönemin MİT basın danışmanını da, Genelkurmay’ı da, siyasileri de arar. Onlar da gazeteciyi arar. Benim telefon sinyallerime bakılsın, Nuh Bey ile bir gün önce görüşmüş müyüm ? Ben hiç yalan atmadım. Ama yeter, düğün faturalarım da bende. Tek suçum işimi yapıp ofisime gidip, demokrasiye sahip çıkmaksa suçluyum" demesi olay oldu.

Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu! Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu!

Hande Fırat'tan '15 Temmuz' iddialarına: Suçum demokrasiye sahip çıkmaksa suçluyum

Ancak, 15 Temmuz Erdoğan görüşmesi ile ünlenen Hande Fırat'ın bu açıklamada "Gazeteci dönemin MİT basın danışmanını da, Genelkurmay’ı da, siyasileri de arar. Onlar da gazeteciyi arar. Benim telefon sinyallerime bakılsın, Nuh Bey ile bir gün önce görüşmüş müyüm ? demesi MİT ile gürüştüğünü kabul etmesi anlamına gelirken "Benim telefon sinyallerime bakılsın, Nuh Bey ile bir gün önce görüşmüş müyüm ?"  şeklindeki devam açıklaması ise kafaları karıştırdı.

Bir gün önce görüşmediğini ancak görüştüğünü anlatan ifadeleri kafa karıştırıp günem olan Hande Fırat'ın Facetime üzerinden Erdoğan’nın halkı sokaklara çağırdığı görüşmeyi MİT’çi Nuh Yılmaz’la önceden ayarlayıp ayarlamadığı ile ilgili herhangi bir cümle kurmaması ise dikkat çekti.

Hande Fırat 'Karargâh Rahatsız' manşetini savundu: Okumuyoruz

Zira, Fırat'ın cevap verdiği Fetullah Terör örgütüne yakınlığı ile bilinen gazeteci Cevheri Güven'in sosyal medyada yayılan iddiaları ve haberi şöyleydi;

"Facetime Hande, 15 Temmuz’dan bir gün önce MİT’le gizlice buluşmuş. CNN Türk’ün Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın, Erdoğan’nın halkı sokaklara çağırdığı görüşmeyi, MİT’çi Nuh Yılmaz’la önceden ayarladığını gazeteci Cevheri Güven ortaya çıkarıldı."

Hande Fırat, son olarak açıklaması sonrası gelen yorum ve sorulara cevap olarak "Benim siz Fetöcülerle ya da başınızdaki ile tek karemi bulamazsanız. Yettiniz artık! Yalanlarınızı ve pis ellerinizi bu ülkenin üzerinden çekin" ifadesini kullandı.