Habertürk'ten kişisel sosyal medya hesabından arkadaşları ile dans ettiği video koyması nedeniyle kovulan Hande Sarıoğlu, kendisi hakkında imalı yazılar yazan Ahmet Hakan'a ayar üzerine ayar vermeye devam etti. Evinde arkadaşları ile pandemide eğlendiği

Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest Afra Saraçoğlu’ndan Hayranlarına Jest
Habertürk'ten kişisel sosyal medya hesabından arkadaşları ile dans ettiği video koyması nedeniyle kovulan Hande Sarıoğlu, kendisi hakkında imalı yazılar yazan Ahmet Hakan'a ayar üzerine ayar vermeye devam etti.

Evinde arkadaşları ile pandemide eğlendiği anların videosunu paylaşan Hande Sarıoğlu, Habertütk'ten kovulmuş ve bu olay büyük gündem yaratmıştı. Özellikle erkek yazarların konuyla ilgili olarak Hande Sarıoğlu'nun ahlak üzerinden vuran yazılar yazması büyük tepki çekmişti.

En büyük tartışma yaratan yazı Ahmet Hakan'ın olmuştu. Ahmet Hakan, genç sunucu Hande Sarıoğlu için "Şebeklik yapıp dikkat çekmeye çalışan bir 'story şebeği' gördüm" ifadesini kullanmıştı. Bunun üzerine Hande Sarıoğlu yeğeni ile dans ettiği bir videoyu koymuş ve şu ifadeleri kullanarak ayar vermişti.

"İzlemeyen, konuşmayan, yazmayan kalmasın lütfen, alınırım. O her şeyi çok bildiklerini sanan, benim oryantalimden daha kıvrak dilleri ve kalemleri olan dayılara seri oryantal getirin.

Elden ele gönderin, paylaşın. Ülkede oryantal açığı varmış! İnsanların gözünün içine baka baka siyaset şebekliği yapan biri benim oryantalime 'story şebekliği' demiş; bak şu şebeğe."

HANDE SARIOĞLU BOMBALAMAYA DEVAM ETTİ!Hande Sarıoğlu, Ahmet Hakan'a cevap vermeye devam etti. Ece Erken'in kanalına konuk olan Hande Sarıoğlu, Ahmet Hakan'a "Ben Ahmet Hakan'ın kaleminde daha adamım. O yanlış ata oynadı. Ona verdiğim cevaptan sonra üzerimden büyük bir yük kalktı. Herkese cevap vermişim gibi oldu.

Ahmet Hakan senin işin ne, sen ne yapıyorsun? Koskoca adamsın seni yılların gazetecisi olarak görüyoruz. Ülkeni gündemine yön veren programlar yapıyorsun kalkmışsın evinde arkadaşlarıyla dans eden birine bunları yazabiliyorsun.

Bir de beni Instagram'dan takip ediyorsun. Birde beni sadece oryantal videosuyla beni yargılıyorsun. O adam beni tanıyor olsaydı, benim o oryantali yaptığım ortamda olsaydı benimle dans eder el şaklatırdı ağzının suyu aka aka. Gündem yaratmaya çalıştı ama bakış açısı çok yanlıştı. O yüzden gerekli cevabı aldı ve sustu" dedi.