Gündeme düşen haberleri ile kamuoyunda "yalan haber" olarak anılan A Haber bu defa da yerler kuruyken sarı çizmeyle çekim yaparken yakalandı.

Sosyal medya A Haber muhabir ve kameramanına selin olmadığı bölgede sel varmış gibi sarı çizme giydiği görüntüler ile kahkaha attı.

Türkiye'de birçok şehirin etkilendiği hatta en çarpıcı karelerin AKP Bellediyesine ait Bursa'dan geldiği sel baskınlarında Ankara’da da yağış etkili olmuştu.

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden

Çankaya ilçesi başta olmak üzere kent merkezinde birçok yerde su baskınları yaşanıp çatılar uçarken ve Bahçelievler Mahallesi 65'inci Sokak'ta kaldırımda bulunan bir ağaç kökünden sökülerek yola devrilmişti.

Ancak yoğun yağışı fırsat bilerek Ankara sokaklarında haber yapmaya çalışan A Haber televizyonu ise muhtemelen bu görüntülerden de habersiz olarak, televizyon muhabir ve kameramanına selin olmadığı bölgede sel varmış gibi sarı çizme giydirdi.

Yaşanılan bu ilginç kareye anlam veremeyen vatandaşlar da muhabir ve kameramanı kendi telefonlarıyla görüntüleyerek sosyal medyada kahkaha atılmasına sebep oldular.

Ankara'da yaşanan şiddetli yağmur ve fırtına nedeniyle bir caminin minaresi çökerken, Çankaya ilçesinde camları kırılan lisede bulun 4 öğrenci yaralanmış, AFAD tarafından yapılan açıklamada, “Ankara’da yaşanan yoğun yağış nedeniyle Altındağ ilçesinde Ulu Cami'nin minaresi çökmüş, AFAD ekiplerimiz tedbiren olay bölgesine yönlendirilmiştir. Çankaya ilçesinde camları kırılan bir lisedeki 4 öğrenci hastaneye sevk edilmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz” denilmişti.