2016 yılında Donald Trump ile başkanlık yarışına giren ancak kazanamayan Hillary Clinton, kaleme aldığı siyasi gerilim romanı olan State of Terror'ü (Terör Devleti) duyurdu. ABD'nin eski başkanı Bill Clinton'un eşi ve ülkenin eski dışişleri bakanı olan C

2016 yılında Donald Trump ile başkanlık yarışına giren ancak kazanamayan Hillary Clinton, kaleme aldığı siyasi gerilim romanı olan State of Terror'ü (Terör Devleti) duyurdu. ABD'nin eski başkanı Bill Clinton'un eşi ve ülkenin eski dışişleri bakanı olan Clinton'ın yayımlanacak kitabı büyük ilgi çekti. 2016'da ABD'nin ilk kadın başkanı olmak için yarışan ancak Trump'a kaybeden Demokrat Hillary Clinton, söz konusu kitabı popüler gizem yazarı Louise Penny ile beraber kaleme aldı. 

Kitabın kapağı ilgi çekti!


Politik gerilim türünde olduğu duyurulan kitabın yayımlanan resmi kapağı büyük ilgi gördü. Clinton'ın daha önce yayımladığı "Yaşayan Tarih" ile "Zor Seçimler" isimli kitapların kapağında kendi fotoğrafının yer aldığını hatırlatan sosyal medya kullanıcıları, yeni kitabın kapağında farklı bir tercih yapan Clinton için bunun büyük bir gelişme olduğunu savundu. State of Terror adlı kitabın kapağının, kitabın türüne uygun olarak "son derece gizemli olduğu" vurgulandı.


"Kitabı gerçekten de işin iç yüzünü bilen birisi yazdı"


Kapakta ABD bayrağının kırmızı şeritlerinin bir labirent halini alması göze çarpıyor. Clinton'ın söz konusu kitabının St Martin’s Press tarafından yayımlanacağı aktarıldı. 2009 ile 2013 yılları arasında "acemi bir dışişleri bakanı olan" Hillary Clinton'ın tecrübelerinin bu kitaba yansıyacağını kaydeden yayıncılar, kitapta gerili unsuru olarak gerçekçi uluslararası entrikaların yer alacağını bildirdi. Bu romanın Hillary Clinton gibi politikanın gerçek işleyişine hakim bir kişi tarafından kaleme alındığı hatırlatıldı.


State of Terror kitabının konusu!


Yapılan açıklamaya göre romandaki olaylar, kurgusal kitap evrenine göre ABD'nin dünya çapındaki gücünün azaldığı bir ortamda geçecek. Romanın kahramanı da bir zamanlar rakip olduğu ancak yönetime geçen başkanın safında mücadele etmeye başlıyor.Siyasi düzeni baltalamak isteyen bir terörist grubunu avlamak için bir ekip kuran romanın kahramanı, uluslararası bir komployu çözmeye çalışıyor. Ünlü yazar Louise Penny ile çalışmanın son derece heyecan verici olduğunu kaydeden Hillary Clinton, kitaba gelen tepkileri görmek için sabırsızlandığını dile getirdi. Gerilim yazarı Penny ise eski bir bakanın zihnine girmenin son derece geliştirici bir deneyim olduğunu sözlerine ekledi.