Hükümetten yaklaşan seçim öncesi vatandaşları rahatlatacak 3 müjde birden verildi. Gün içerisinde netleşmesi beklenen yeni dev sosyal yardımlar şimdiden dikkat çekiyor. Ak Parti'den seçim öncesi gelecek yeni müjdeler vatandaşın cebini dolduracak.

Vatandaşlara güzel haber. Hükümet dev sosyal yardım paketini hazırladı. Doğalgaz'dan elektrik faturasına, elektrik faturasından çocuklara nakit yardıma kadar bir çok destek bugün duyurulacak.

Seçim öncesi hazırlığı!

Hükümet sosyal yardımda çığır açacak. Birçok sosyal yardım veren devlet, seçim öncesi bir çok kalemde kapsam genişliğine gidiyor. Hem yardım miktarları hem yeni yardımlar artırılarak vatandaşın cebi doldurulacak.

450 TL'den 1150 TL yükseliyor!

Hükümetin ilk icraatlarından biri en yüksek 450 TL olan Doğalgaz desteği, 1150 TL yükseltiliyor. Bu hafta itibariyle vatandaşlar doğalgaz yardımını 1150 TL alabilecek.

Elektrik desteği yükseltiliyor!

Cüzdanında Akbank kartı olanlara yeni haber! Son dakika açıklama yapıldı! Cüzdanında Akbank kartı olanlara yeni haber! Son dakika açıklama yapıldı!

Şu an için 216 TL olan elektrik desteği, seçim öncesi hem nakit miktar olarak, hem yararlanan aile sayısı olarak artırılacak. 500 TL yükselmesi beklenen Elektrik yardımı, aile sayısı olarakta 2'ye çıkacak.

Çocuklara destek geliyor!

Eğitim ve öğretimine devam eden çocuklara da Aile Destek yardımı geliyor. Aile Destek yardımı kapsamında çocuğu olan ailelere verilen 600 TL tutar 1000 TL üzerine yükseltiliyor. 

Ekim ayında duyurulacak!

Bugün kulislerden gelen bilgiye göre, Hazine ve Maliye Bakanı Nuırettin Nebati ile Aile Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal yardımlarla ilgili çalışmalarını tamamladı. Eylül ayında yapılacak son görüşmeler sonrası ekim ayında resmi olarak sosyal destek paketi zamları ve artırılan aile sayısı belli olacak. 

Dar gelirli aileye 3 müjde birden!

2.1 milyondan fazla ailenin yararlandığı fatura desteklerini Ekim ayı itibariyle 4 milyon kişiye çıkarılacak. 216 TL olan elektrik faturası 366 TL çıkartılırken, yüksek gelen faturalar için 500 TL ödenecek. Konutlarda doğalgaz faturaları ise adeta vatandaşa ilaç olacak. Hükümet 1150 TL doğalgaz yardımı yaparak adeta rekor kıracak. 

Aile destek yardımı genişletilmesinde ihtiyaç sahibi ailelere 12 ay boyunca ödenen 450 TL, 550 TL ve 600 TL destekler de 600 TL 750 TL ve 831 TL yükseltilecek ve Ekim ayında yardım alan aileler zamlı olarak yardımları alabilecek.

831 Bin haneye verilen 428 Milyon yardım ekim ayı itibariyle 1 milyon haneye verilecek ve tutar 560 milyon liraya tamamlanacak.