ABD merkezli şirketin genel müdürünün Hulusi Akar’ın gelini olduğu ortaya çıkınca sorular da başladı...

"Türkiye’deki dev şirketleri satın aldırıyor" yorumları yapılan gelişmede Türkiye’nin Yemeksepeti ve Trendyol gibi dev şirketlerine milyonlarca dolar yatırım yapan ABD merkezli General Atlantik adlı global şirketin genel müdürünün Bakan Hulusi Akar’ın gelini Melis Kahya Akar olduğu ortaya çıktı.

Bora Erdin’in haberine göre; Türkiye’de yaptığı milyar dolarlık satın almalarla daha önce de  dikkat çeken ABD’li fon şirketinin başında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın gelini Melis Kahya Akar’ın olduğu öğrenildi.

44 milyon dolarlık Yemeksepeti yatırımıyla ilk defa Türkiye'de duyulan ABD merkezli General Atlantic isimli global şirket, Türkiye’de büyüyen şirketleri yakın markaja alması ile zaten dikkat çekmişti.

Sonrasında ise Ortadoğu merkezli Propertyfinder Group (PFG) önderliğinde, General Atlantic’in de katılımıyla gerçekleşen yatırımda dijital emlak platformu Zingat da sermaye artırımı yoluyla 65 milyon TL yatırım ile düşündürücü olmuştu.

Amerikalı General Atlantic geçtiğimiz yıl da Trendyol’a yaptığı yatırım ile tekrar adını duyurmuş ve E-ticaret platformu Trendyol, 1.5 milyar dolar yeni yatırım ile değerlemesini 16.5 milyar dolara çıkarmıştı.

Bu hamlelerin ardından ise Türkiye'deki yatırımları ile dikkat çeken General Atlantic adlı şirketin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA Bölgesi) Genel Müdürü'nün Melis Kahya Akar yani Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın gelini olduğu ortaya çıktı.

“Her bölgeye gidebiliyorsunuz. Oranın tüketicisine gidebiliyorsunuz, üreticisine gidebiliyorsunuz. Onları kalkındırabiliyorsunuz. O nedenle Türkiye’de çok büyük bir potansiyel var. Türkiye öncelikli ülkeler listemizde” diyen Hulusi Akar’ın gelini Melis Kahya Akar ve Selim Akar'ın nikahında şahitlik görevini ise AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üstlenmişti.

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden