İçişleri Bakanlığı 80 Uzman Yardımcısı Alacak! İçişleri Bakanlığı 80 Uzman Yardımcısı Alım Şartları Nelerdir?

2.000 TL üstü borçlara karar geldi! Tarih verildi 2.000 TL üstü borçlara karar geldi! Tarih verildi

İçişleri Bakanlığı 80 uzman yardımcısı alım ilanını duyurdu. Afet ve acil durum yönetimi kapsamında 80 uzman yardımcısı iş başlangıcı yapacaktır. Afet ve acil durum yönetimi uzman yardımcısı başvuru için son tarih 30 Ocak 2023 olarak duyuruldu. Denetçi yardımcısı başvuru tarihi ise 23 Ocak 2023 il afetle çalışabilmek üzere başvuruda bulunacak. Uzman yardımcı için ise 13 Şubat 2023 tarihinde başvuru sona erecektir. Afet acil durum yönetimi uzman yardımcısı başvurusu işletme, maliye, siyaset, iktisat, hukuk, gazetecilik alanında öğretim görmüş olan kişilerin her biri kendi meslek dallarına göre KPSS puan türü üzerinden alımı yapılacaktır.

Her biri için yabancı dil sınav puanı değerlendirmeye alınacaktır. Buna göre bölümlendirilen kadrolar için toplamda 80 uzman alınacaktır. 

İçişleri Bakanlığı 80 Uzman Yardımcısı Alım Şartları

Sınava katılmak isteyen kişilerin devlet memurları kanununda belirlenen 48. maddenin yükümlülüklerini karşılaması 35 yaşında doldurulmamış olması, askerlikle ilgili herhangi bir bağlantısı bulunmaması ya da ertelenmiş olması, daha önceden uzman yardımcısı giriş sınavına ikiden fazla katılmamış olması gereklidir. Şartları karşılayan adaylar engeli bulunmadığından KPSS puan türüne göre yerleştirilecektir.

İçişleri Bakanlığı 80 Uzman Yardımcısı Başvurusu

Adayların 23 Ocak ve 30 Ocak tarihleri arasında saat 5’e kadar e-devlet platformu üzerinden afet ve acil durum yönetimi başkanlığı sayfasına erişerek başvuruda bulunması gerekiyor. Kariyer Kapısı İşe Alım internet sitesi üzerinden yapılacak başvurular dikkate alınacaktır. Başvuru sırasında bilgilerin eksiksiz bir şekilde doğru beyanlarla girilmesi gerekiyor. Son 6 ay içerisindeki çekilmiş bir biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı fotoğrafı bulunan bir özgeçmiş örneği, engeli olmadığına dair sağlık raporu bulunmalıdır. Başvurular değerlendirildikten sonra başvuru sonuçları www.afad.gov.tr adresi üzerinden paylaşılacaktır.