Organize çete lideri Sedat Peker hakkında İnterpol tarafından kırmızı bülten çıkarıldı. Sedat Peker, konu hakkında yakınları aracılığıyla Gazeteci İsmail Saymaz’a açıklamalarda bulundu. Şu an için kırmızı bülten konusunda Birleşik Arap Emirlikleri'nin kendisini ilgilendirmediğini söyleyen Sedat Peker, Türkiye'ye iade edilmesi halinde yapacaklarını da anlattı.

Emekli maaş zamları ile ilgili yeni gelişme yaşandı! Emekli maaş zamları ile ilgili yeni gelişme yaşandı!

Ailesi ile birlikte Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan organize suç örgütü Sedat Peker hakkında Adalet Bakanlığı Interpol’e başvurmuştu. Sedat Peker'in 194 ülkede uluslararası seviyede aranması için İnterpol tarafından 1 Şubat tarihinde kırmızı bülten çıkarıldı. Bu konuda daha önce hiç konuşmayan Sedat Peker, halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz önemli açıklamalarda bulundu. Sedat Peker'in bir yakını aracılığı ile yaptığı açıklamada iade edilmesi durumunda ne yapacağını da anlattığı öğrenildi.

Her şeye hazırım

Sedat Peker açıklamasında henüz Birleşik Arap Emirlikleri tarafından kırmızı bültenle konusunda kendisine bir bilgilendirme yapılmadığını söylerken Türkiye'deki avukatlarını da bilgilendiren bir makam olmadığını dile getirdi. Hiçbir şeyin hukuka uygun olmadığını söyleyen Sedat Peker, şu anda iade edilip edilmeyeceği konusunda net bir fikri olmadığını söyledi. Sedat Peker, her şeye hazırlıklı olduğunu da ekledi.

Annem babam yüzümü görmek için bu kadar çaba sarf etmedi

Sedat Peker açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı; "İlk yurtdışına çıktığım zaman rahmetli annem ve babam bile yüzümü görmek için bu kadar çaba sarf etmedi. Hükümetin şahsıma duyduğu sevgi beni aşırı mutlu etti. Hesabı çok iyi yaptım. Onlar da yapmıştır. Şimdi doğru olan, Allah’ın planını beklemek ve sonucunu yaşayıp görmek. İade olsam da olmasam da Allah’ın kaderini yaşayacağım."

Başka ülkeye geçmek için çalışma yürütüyor

Sedat Peker ile ilgili bir köşe yazısı kaleme alan Gazeteci İsmail Saymaz aynı zamanda Sedat Peker'in başka bir ülkeye geçmek için çalışmalarına devam ettiğini söyledi. Pasaportu olmadığı için şu anda başka bir ülkeye geçişini mümkün olmadığını söyleyen Saymaz, Sedat Peker'in eşinin Instagram hesabından paylaştığı görüntülerinde yeni olduğunu dile getirdi.