İş arayan milyonlarca vatandaşa müjdeli haber geldi. Kamuda çalışmak isteyenler için KPSS şartsız kamu personeli alımı ilanı açıldı. Tam 1121 kişi alınacak. Başvurular e-devlet üzerinden kabul edilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı KPSS şartı olmadan personel alımı ilanının detaylarını açıkladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecek olan personeller doğrudan kadrolu olacak. KPSS şartsız kamu personeli alımı ilanı detayları haberimizde…

İş arayan gençler için müjdeli haber Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verildi. Kamu Kurum ve kuruluşlarında görevlendirilmek üzere tam 1121 kişi alınacak KPSS şartı olmadan yapılacak olan atamaların başvuru şartları da açıklandı. Atamaları başvuru yapanların eğitim durumuna göre gerçekleşecek başvuru işlemleri e Devlet üzerinden tamamlanacak ve 27 Nisan'da başvurular sona erecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan tercih kılavuzu üzerinden uygun pozisyonlara başvuru yapmak mümkün olacak. Atama tarihleri ise bakanlık tarafından daha sonra duyurulacağı açıklandı.

Bakanlık Bünyesinde Çalışacak Personel Aranıyor! Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılacağı Açıklandı! Bakanlık Bünyesinde Çalışacak Personel Aranıyor! Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılacağı Açıklandı!

Sadece devlet korumasında büyüyen gençler alınacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan KPSS şartı olmadan kamu personeli alımı ilanına sadece devlet korumasında büyüyen gençler başvuru yapabilecek. Hak sahibi olan gençlerin tercih işlemlerini 27 Nisan tarihine kadar e-devlet üzerinden tamamlamaları gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi internet sitesinden yayınlanan kılavuza göre başvuru ve tercih yapılabilecek. Atama tarihlerinin ise ilerleyen günlerde bakanlık tarafından açıklanacağı öğrenildi.

Başvuru şartları neler?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından KPSS şartsız personel alımı ilanına ilişkin başvuru şartları da açıklandı. Bakanlık yaptığı açıklamada 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu ve ilgili yönetmelik uyarınca devlet korumasında yetişmiş olan gençlerin kamu Kurum ve kuruluşlarında istihdamının sağlanacağı bildirildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu kapsamda yılda 3 defa atama yapıyor. Yani koruma altında büyüyen gençlerin istihdama kazandırılması için çalışma yürütülüyor. Ayrıca gençler işe yerleştikten sonra da yine bakanlık bünyesinde rehberlik ve izleme hizmeti de olabiliyor. Devlet konuşmasında yetişmiş toplam 57528 kişi bugüne kadar bu fırsattan yararlandı ve kamu kurumlarında iş sahibi oldu.