Emekliye Özel 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi. Piyasada yaşanan sektörel fiyat artışları, emeklilerin ay sonunu getirmesini zorlaştırıyor.

Emekliye Özel 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi. Piyasada yaşanan sektörel fiyat artışları, emeklilerin ay sonunu getirmesini zorlaştırıyor. Bankaların sunduğu farklı kampanyalar, belirli dönemlerde nakit kazanma olanağını destekler. Emekli müşterilere özel oluşturulan ihtiyaç kredileri ile bu süreç daha kolay ve sorunsuz hale gelmektedir. Türkiye İş Bankası emeklilere özel ihtiyaç kredisi paketini açıkladı.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet şubesi veya İşCep uygulaması üzerinden yapılacak başvurular sayesinde acil nakit ihtiyacı son bulacak. 36 aya varan vade seçeneği ile talep edilen kredi tutarına göre aylık taksitler halinde ödenebilmektedir. Ayrıca banka, müşterilerine düşük faizli kredi kullanma imkanı ile emeklilik hesabı sunmaktadır. İşCep uygulaması üzerinden yapılan başvurular değerlendirilecektir. İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyenlerin banka müşterisi olması yeterlidir. Banka müşterisi olan emeklinin düşük faizli kredilere erişimi kolaylaştırılırken, bankanın belirlediği politika kapsamında emekliliğe özel teklifler alınacak.

İhtiyaç Kredisi Ödeme Tablosu

30 Yaşın Altındakiler Başvursun 328 Personel Alınacak! 30 Yaşın Altındakiler Başvursun 328 Personel Alınacak!

İlk emekli maaşından sonra 7.500 TL'ye kadar geri ödemesiz terfi ödemesi de yapılacak. Şubelere gitmeye gerek kalmadan İŞCEP uygulaması üzerinden yapılacak başvurular değerlendirmeye alınacaktır. İş Bankası'nın aylık %2,35 faiz oranıyla 36 aya varan taksitlerle 10.000 TL'lik kredisinden yararlanmak isteyenler çok cüzi bir ödeme tutarı ile acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Yeni yıla borçsuz girmek isteyenler ve alışveriş yapacaklar için özel olarak tanımlanan bu kampanya aşağıdaki tablo incelenerek detaylı bir şekilde öğrenilebilir:

  1. Kredi tutarı 10.000 TL
  2. Kredi faiz oranı %2,35
  3. Kredi vadesi 36 ay
  4. Kredi tahsis ücreti 55 TL
  5. Kredi aylık taksit tutarı 454 TL

Bankanın belirlediği faiz oranları, kişinin findeks kredi notuna göre risk durumuna göre değişebilmektedir. Banka gerekli gördüğü durumlarda kişiden ek belge talep edebilir. Emekli bir müşteri bankadan kredi talebinde bulunduğunda kredi borcu kapanana kadar hiçbir şekilde farklı bir bankaya geçiş yapılamaz.