Türkiye, kurak geçen sonbaharın ardından geçen haftanın son günleri yağışlı havanın etkisi altına girdi. Özellikle Ege ve Akdeniz'de meydana gelen şiddetli yağışlar ile rüzgar, duvar devrilmesi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara yol açtı.

Türkiye, kurak geçen sonbaharın ardından geçen haftanın son günleri yağışlı havanın etkisi altına girdi. Özellikle Ege ve Akdeniz'de meydana gelen şiddetli yağışlar ile rüzgar, duvar devrilmesi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara yol açtı.Şiddetli yağışların vurduğu İzmir'in bazı bölgelerinde sel ve su baskını meydana geldi. İl genelinde 4 gündür hiç durmaksızın süren yağışlar sonucu Karşıyaka ilçesinde deniz taşkını yaşandı. Sahil kesiminde bulunan binaların bahçeleri ve araçlar su altında kaldı.


Dereden geçmeye çalışmak canlarına mâl oldu!


Yoğun selin etkili olduğu Menderes ilçesinde şiddetli yağışlar sonucu oluşan selde sürüklenen bir araçta bulunan iki kişi kayıplara karıştı. Yoldan geçmeye çalışırken sulara kapılan araçtan kurtulanlar da oldu. Fakat sel sularının sürüklediği iki kişi araçtan kaçamadı. Dün yapılan uzun aramalar sonucu, sel sularına kapılan aracın 800 metre sürüklendiği belirlendi.Sabahın erken saatlerinde yeniden başlayan aramalar sonucunda ise kötü haber geldi. Araçta bulunan ve selde kaybolan iki kişinin cansız bedeninin bulunduğu bildirildi. Dün akşam şiddetini artıran sel nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediyesi sirenle vatandaşları uyardı. Birçok vatandaş, araçlarını kurtarabilmek adına dışarı çıktı.