Kırmızı Oda Seda kimdir? Sadi'nin kardeşi

Kırmızı Oda Seda kimdir? Kırmızı Oda Sadi'nin kardeşi gerçek adı ne? Kırmızı Oda Sadi'nin kardeşi Seda kaç yaşında nereli?

Gündem 07.05.2021 - 23:20 07.05.2021 - 23:20 Berkay Keskin

TV8’in sevilen dizisi Kırmızı Oda heyecan yüklü bölümleriyle seyirci karşısına çıkmaya devam ediyor. Her hafta farklı bir karakterin hikayesinin anlatılıyor. Peki, Kırmızı Oda Seda kimdir? Sadi’nin kardeşi Seda’ya ne olmuştur? Kırmızı Oda Seda’nın hikayesi nasıl ilerleyecek? İşte detaylar…

Kırmızı Oda Seda kimdir? Sadi'nin kardeşi

Ekranların fenomen dizisi Kırmızı Oda gerçek hayat hikayelerine dayanan senaryosu ile dikkat çekmeye devam ediyor. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarından uyarlanan dizi Cuma akşamlarına damga vuruyor. Kırmızı Oda’nın en sevilen karakterlerinden birisi Delikanlı Sadi oldu. Panik atak geçirdiği için doktor hanımla görüşmeye başlayan Sadi’nin hikayesi milyonlarca kişi tarafından sahiplenildi. Sadi’nin zorlu çocukluk yıllarındaki en büyük neşe kaynağı ise kızkardeşi Seda oldu.

Kırmızı Oda Seda karakteri zihinsel engelli bir kadındır. Sadi, üvey annesi Bahar’ın eziyetlerine katlanırken Seda’nın varlığından güç almıştır. Küçük yaşlarında babaannesinin bakımını üstlenen Sadi, Bahar tarafından evden atılmıştır. Buna rağmen gönül koymamıştır. Hamdi Baba tarafından bulunduktan sonra ise eski evine gider. Herkesten sakladığı ailesine erzak yardımında bulunur. Kız kardeşi Seda, Sadi’yi görünce hem çok mutlu olur hem de korkar. Sadi, kendisine büyük kötülükleri dokunan Bahar hakkında kötü konuşmaz.

Sadi, Seda’nın yüzünü güldürmek içinde her şeyi yapmaya karar verir. Kız kardeşini bir bakım evine kapatmak zorunda kalan Sadi, onu sık sık ziyaret eder. Doktor hanıma Seda’dan bahsederken dahi gözleri dolmuştur. Seda’nın yardıma muhtaç olduğunu gözyaşları içerisinde anlatır. Yıllar içerisinde kazandığı mala mülke rağmen kız kardeşini iyileşmesini sağlayamadığı için acı çeker. Seda’nın varlığı sayesinde merhameti öğrenen Sadi, yardıma muhtaç insanlara ağabey olmaya karar vermiştir. Sadi’nin hayatındaki mihenk taşlarından birisi olan Seda, umudu temsil etmektedir. Üvey annesi Bahar, Sadi’nin kalbinde onarılması mümkün olmayan yaralar açmıştır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@