Konya’da Aselsan Silah Fabrikasının Açılışı Yapıldı

Konya’da Aselsan Silah Fabrikasının Açılışı Yapıldı. Milli Savunma Bakanı görevinde bulunan Hulusi Akar ve Sanayi Teknoloji Bakanı görevinde bulunan Mustafa Varank geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Aselsan Konya silah sistemleri fabrikasındaki gezisini tamamladı.

Milli savunma bakanı görevinde bulunan Hulusi Akar ve Sanayi Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile birlikte Konya’daki açılış öncesi gelmiş oldukları Aselsan Konya silah sistemleri fabrikasında ise Cumhurbaşkanlığı savunma sanayi başkanı yer aldı. İsmail Demir milli savunma bakan yardımcısı olan Alparslan Kavaklıoğlu ve Aselsan Konya yönetim kurulu başkanı görevinde bulunan Nuh Yılmaz ve diğer konuklar karşılandı.

Davetiye geldikleri gün Şeref defterine imzalamayı ihmal etmeyen bakanlar Hulusi Akar ve Mustafa Varank Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı açılış öncesindeki fabrika hazırlıklarını inceleme fırsatı buldu ve faaliyetin ne zaman tamamen işleme sokulacağı hakkında bilgi aldılar.

Bursa Hızlı Treni İki Şehri Adeta Birleştirecek! Ulaşımda Kazanç 871.470 Bin Doları Görecek! Bursa Hızlı Treni İki Şehri Adeta Birleştirecek! Ulaşımda Kazanç 871.470 Bin Doları Görecek!

 Aselsan Konya Silah Sistemleri Fabrikası Emektarları Tebrik Edildi

Geçtiğimiz günlerde pençe kilit harekâtı sırasında şehit olan 3 asker ile birlikte şehitlere rahmetlerini bildirerek yaralılara da şifalarını sunan Bakanlar terör ile mücadele için yapılan operasyonların desteklenmesine büyük katkıları olacak olan Aselsan Konya silah sistemleri fabrikasının yapımında bulunan herkesi tebrik etti.

Fabrikada uzaktan komut halı silah sistemleri alanındaki dünya üzerindeki çok büyük pazarlar elde eden ASELSAN’ın bu alanda üretimlerine Aselsan Konya’ya da aktarmış oldu. Ürünün tedarikinde üretiminde test aşamalarında kalite faaliyetlerinde ve entegrasyonundaki görevleri Aselsan Konya yürütecek. Aselsan Konya silah fabrikasının ürettiği ve geliştirmiş olduğu silah sistemleri gibi birçok teknolojik ürün kullanılarak testlerin yapılmasına yönelik de 200 metre alanlı bir kapalı atış platform altyapısına da sahip olması büyük önem arz ediyor. Fabrikada sözleşmeleri imzalamış olarak yapımı ve tasarımı yürütülen birçok proje bulunuyor.