Lalin ismi ne anlama gelir ? Sinem Kobal Kenan İmirzalıoğlu çiftinin kızları Lalin dünyaya geldi. Sinem Kobal'ın bebeğe Kenan İmirzalıoğlu Instagram adresi üzerinden gösterildi mi.

Lalin ismi ne anlama gelir ? Sinem Kobal Kenan İmirzalıoğlu çiftinin kızları Lalin dünyaya geldi. Sinem Kobal'ın bebeğe Kenan İmirzalıoğlu Instagram adresi üzerinden gösterildi mi. Sinem Kobal suda doğum yaptığı iddiaları sonrasında herkes Sinem Kobal suda doğum nasıl olur? suda doğum nedir? sorularını merakla araştırırken bizde sizler için Lalin isminin anlamı Lalin ismi ne anlama gelir? suda doğum nedir? Nasıl yapılır? gibi soruların cevapları ile Kenan İmirzalıoğlu Sinem Kobal bebeğinin ilk toz haline sizlerle paylaşıyoruz.

Heyecanlarını Paylaştılar


Selena dizisi ile karşımıza çıkan herkesin gönüllerinde taht kuran güzeller güzeli Sinem Kobal Şavşatalı bir düğün ile Kenan İmirzalıoğlu ile dünya evine girmişti. Ünlü çift herkesi kıskandırırcasına birlikteliklerini bir bebek ile taçlandırılmışlardı. Sinem Kobal'ın hamile hali herkese çok şaşırtırken herkes Sinem Kobal bebeğinin cinsiyetini meraklı araştırmakdaydı. Ve Lalin ismini koydukları kızları dünyaya geldi. Sinem Kobal doğurdu. Sinem Kobal doğum yapması sonrasında herkes Kenan İmirzalıoğlu Instagram adresinden yaptığı paylaşımı merakla araştırırken diğer bir yandan da suda doğum nedir?  sorusunu da defalarca kere sordu.

Lalin bebek dünyaya geldi


Sinem Kobal Kenan İmirzalıoğlu çiftinin bebekleri dünyaya geldi. Dün gece doğum yapan Sinem Kobal kızları ile birlikte hastane çıkışı ilk pozlarını paylaşırken şu sıralar herkes Kenan İmirzalıoğlu Instagram hesabını merakla takip etmeye başladı. Ünlü çiftin hastane çıkışı görüntüleri objektiflere yansırken ikilinin bebek mutlulukları da gözlerden kaçmadı.

2016 senesinde Şavşatalı bir düğün ile Dünya evine giren Sinem Kobal Kenan İmirzalıoğlu çiftlerinin kızları dünyaya geldi. Suda doğum yöntemi ile doğum yaptığını açıklayan Sinem Kobal doğum için hastane nin 1 katını komple kapattıkları açıklanırken sadece doktor ve hemşirelerin giriş yapabildiği de iddia edildi.

Suda doğum nedir?


Şu sıralar suda doğum nedir? suda doğum nasıl olur ?gibi sorular merakla araştırılırken Kenan İmirzalıoğlu kızı Lalin'in Dünyaya gelmesi sonrasında tüm hastane personeline çikolata ikram ettiği de gözlerden kaçmadı

Peki suda doğum nasıl olur?


Sinem Kobal doğum yaptı açıklaması akabinde herkes suda doğum nasıl olur suda doğum nedir sorularını merakla araştırmaya başladı. 1800'lü yıllarda uygulanmaya başlayan suda doğum en çok 1970'li yıllardan sonra yaygınlaşmaya başlamıştır.
Suda doğum konusunda öncelikle suda doğum sancısı çekmek ve bebeği suyun içinde doğurmak şeklinde ayırmak gereklidir. Suda doğum sancısı çekildiğinde ağrıların belirgin olarak daha az hissedildiği kanıtlanmış durumdadır. Bu elbette oldukça avantajlı bir durumdur ve yine doğum sancılarının daha etkili olduğu, doğumun daha kısa sürdüğü ve bebeğin doğması için çoğu durumda perine bölgesine uygulanan doğum kesisinin daha ufak olabileceği ve hatta hiç kesi olmadan da doğabileceği gösterilmiş durumdadır.

Bebeğin suda dünyaya gelmesinin ise yapılan çoğu çalışmaya göre bebeğe ekstradan bir avantajının olmadığı sonucu çıkmış durumdadır. Yani şu anda suda doğumu daha çok anne adayının daha konforlu bir doğum şekli olarak görmek mümkündür.
Suda doğum özel bir doğum şeklidir ve anne adayı böyle bir doğum şekli olabileceği konusunda henüz gebe olmadığı dönemden itibaren haberdar olmalıdır. Suda doğum “hadi tamam sizin doğumunuzu suda yaptıralım” denecek bir olay değildir. İnsanoğlu karada yaşayan bir canlıdır ve onun doğal doğum şekli aslında suda değildir. Yapılan çalışmalar ağrının daha az olduğunu gösterse de şu an için daha tecrübeli olduğumuz epidural gibi ağrı kesme yöntemleri varken anne adaylarına bunu yaygınlaştırmaya çalışmak veya basit bir olaymış gibi göstermek uygun değildir.

Suda doğum bu konuda yeterince eğitim almış ve belli sayıda suda doğumu gerçekleştirmiş kişilerin önderliğinde kurulmuş kliniklerde uygun anne adayları iyice belirlenerek uygulanması gereken bir yöntemdir. Konunun diğer bir yönü de maliyetin yüksek olması nedeniyle suda doğumu bu maliyeti karşılaması imkansız olan ülkemizdeki yüksek çoğunlukta olan anne adaylarına ballandıra ballandıra anlatarak onları “bu şekilde doğum yapma imkanları olmadığı için” üzmemek konusunda yeterince duyarlı olunmasıdır. Suda doğum lüks bir doğum şeklidir.