Kanye West'ten boşanmış olan Kim Kardashian'ın sesi, Drake'in yeni şarkısında yer aldı Kanye West'ten boşanmış olan Kim Kardashian'ın sesi, Drake'in yeni şarkısında yer aldı

Son zamanlarda ABD, polisin iki siyahi genci öldürmesiyle çalkalanıyor. Adam Toledo (13) ve Daunte Wright'ın (20) öldürülmesinin ardından Black Lives Matters (Siyahi Hayatlar Önemlidir) protestoları gerçekleştirildi. Silah kontrolü yasası bir kez daha gündeme geldi. ABD'de yaşanan olaylara ilişkin bir yorum da şarkıcı Madonna'dan geldi. ABD'de meydana gelen olaylardan sonra silah kontrolünün zorunlu hale geldiğini kaydeden 62 yaşındaki ünlü şarkıcı, bunun bir tür aşı olarak görülmesi gerektiğini vurguladı.

Madonna'dan çağrı: "Uyan Amerika!"

Sosyal medya hesabı Instagram'dan bir video paylaşan Madonna, pembe bir duvarın önüne geçerek konu hakkındaki düşüncelerini anlattı. Silah kontrolünün tıpkı aşı gibi görülmesi gerektiğini ifade eden Madonna, gönderisine "Uyan Amerika" ve "Şimdi silah kontrolü" gibi etiketler kullandı.

"Peynir ve ekmek gibi silah alıyorlar"

Yaptığı diğer paylaşımında ise Adam Toledo (13) ile Daunte Wright'ın (20) genç yaşlarına rağmen hayatlarını kaybettiğini kaydeden Madonna, bu cinayetleri işleyen polisin sadece "insan öldürme suçundan" yargılanmaması gerektiğini belirtti. ABD toplumunda bu tarz olayların maalesef normalleştiğini aktaran ünlü şarkıcı, insanların çoğunun bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığını, silah almanın peynir ve ekmek almak gibi kolay olduğundan dem vurdu. 

ABD'de yaşanan olaylar

ABD'de Illinois eyaletine bağlı Chicago kentinde yaşanan olay, polis tarafından görüntülerin paylaşılmasıyla ülkenin gündemine oturdu. 29 Mart gününde yaşanana olaya ait görüntüler polis memuru Eric Stillman'ın göğüs kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde polis memuru Stillman'ın "Dur" ihtarı üzerine 13 yaşındaki Adam Toledo'nun ellerini kaldırarak geriye döndüğü ancak teslim olmasına rağmen vurulduğu görülüyor. Diğer olay ise Minnesota eyaletinde Brooklyn Center kentinde yaşandı. Bir polis merkezine şişe fırlatarak saldıran protestoculara karşı göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullanıldı. Kullanılan plasik mermilerden birinin Daunte Wright'ın (20) ölümüne neden olduğu aktarıldı.

Editör: İlan35