Meğer ikinci asgari ücret zammı aylar öncesinden belliymiş. Son günlerin en çok konuşulan konularından olan asgari ücrete ikinci zam konusunda ekonomi uzmanı son noktayı koydu. Temmuz ayında asgari ücrete gelecek olan zam Böylece kesinleşirken zam miktarı da belli oldu. Peki, temmuzda Asgari ücrete ne kadar zam gelecek? Temmuz’da asgari ücret ne kadar olacak?

Meğer aylar öncesinden belliymiş! Ekonomi uzmanı yazdı: Asgari ücrete 1000 TL zam gelecek, ama yetmeyecek! Enflasyon rakamlarının giderek yükselmesi ile birlikte asgari ücret zammı adeta eriyip bitti. Son 50 yılın en yüksek asgari ücret zammı Ocak ayında yapılmış ve asgari ücretli vatandaşların maaşı 4 bin liranın üzerine çıkmıştı. Ancak enflasyon rakamları yıllık bazda her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu nedenle de ikinci bir asgari ücret zammı gündeme gelmiş durumda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu konuda olumlu sinyaller vermişti. Vatandaşları enflasyon karşısında ezdirmeyeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan Temmuz ayında yeni bir zammın daha gelebileceğini söylemişti.

Asgari ücretli çalışanlar bu açıklamaları sonrasında zam beklentisi içine girdi. Temmuz ayında maaşların artacağına ilişkin yeni bir işaret ise ünlü Ekonomist Özgür Demirtaş’tan geldi. Sosyal medyadan kendisine yöneltilen asgari ücrete ikinci bir zam gelir mi sorularına cevap veren Özgür Demirtaş rakam da verdi. Ekonomik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada üç dört ay içerisinde asgari ücrete 1000 TL daha zam olabileceğini söyledi. Ancak ekonominin giderek daha da kötüye gittiğini belirten Özgür Demirtaş zam gelse bile bunun asgari ücretli çalışanlara yetmeyeceğini ifade etti.

meger-aylar-oncesinden-belliymis-ekonomi-uzmani-yazdi-asgari-ucrete-1000-tl-zam-gelecek-ama-yetm-2

Temmuz ayında asgari ücrete 1000 TL zam

Ekonomik kriz her geçen gün derinleşmeye devam ederken Özellikle asgari ücretle çalışan vatandaşlar geçinmek Zorluk çekiyor. Hükümet asgari ücretli vatandaşların enflasyon karşısında ezilmemesi için yeni çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Bu sebeple de ocak ayında gelen asgari ücret zammına ek olarak yeni bir zam gelmesi gündemde. Bu konuda hükümet yetkilileri tarafından olumlu sinyaller verildi. Yani Temmuz ayında asgari ücrete yeniden bir zam gelebilir. Bu konuda ekonomi uzmanı Özgür Demirtaş da sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

meger-aylar-oncesinden-belliymis-ekonomi-uzmani-yazdi-asgari-ucrete-1000-tl-zam-gelecek-ama-yetm-3

Hükümetten peş peşe açıklamalar

Asgari ücrete ikinci bir zam konusunda hükümetten peş peşe açıklamalar geldi. Konu ile ilgili olarak hem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin hem de AK Parti grup başkanvekili olumlu sinyaller verdi. Artık Temmuz ayında asgari ücrete ikinci bir zam olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Son değerlendirme ise ekonomi uzmanı Özgür Demirtaş’tan geldi. Sosyal medya hesabından kendisine ikinci bir asgari ücret zammı olur mu soruları yöneltilen Özgür Demirtaş, Hükümetin bu yönde çalışmaları olduğunu doğrular niteliğinde açıklamalar yaptı.

Ayçiçek Yağı ve Toz Şeker İndirimleri Yakında Bitiyor! Alışverişte Fırsatları Kaçıranlar Çok Üzülecek! Ayçiçek Yağı ve Toz Şeker İndirimleri Yakında Bitiyor! Alışverişte Fırsatları Kaçıranlar Çok Üzülecek!

meger-aylar-oncesinden-belliymis-ekonomi-uzmani-yazdi-asgari-ucrete-1000-tl-zam-gelecek-ama-yetm-4

Asgari ücrete 1000 TL zam gelebilir

Özgür Demirtaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada üç dört ay içerisinde asgari ücrete 1000 TL zam yapılacağını iddia etti. Hükümetin asgari ücrete 1000 TL zam yapacağına ancak yaz sonunda o parayla geçirmeni mümkün olmadığını belirten Özgür Demirtaş, artık insanlar için ekonomi nedeniyle sebze et süt vs. gibi ürünleri almanın daha zor olduğunu dile getirdi.