Başrolünde yer aldığı Kovan adlı film için 43'üncü Moskova Film Festivali'ne katılan ünlü oyuncu Meryem Uzerli, verdiği röportajda samimi açıklamalarda bulundu. Uzerli, yaptırdığı DNA testi sonucu yüzde 6-8 oranında Rus kökenli sahip olduğunun ortaya çıkt

Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Hürrem Sultan rolüyle hafızalara kazınan ünlü oyuncu Meryem Uzerli, kadrosunda yer aldığı Kovan filmi için Rusya'ya gitti. Yönetmenliği Eylem Kaftan'ın üstlendiği filmin gösteriminin yapılacağı 43'üncü Moskova Film Festivali'ne katılan Meryem Uzerli, gösterim öncesi kırmızı halıyı adeta kasıp kavurdu. Siyah elbisesiyle kırmızı halıda boy gösteren güzel oyuncu, Moskova Film Festivali'nin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. 

Reha Muhtar Adeta Canavar Çıktı! Kızları İfade Verince Dehşet Ortaya Çıktı! Demirle Darp! Reha Muhtar Adeta Canavar Çıktı! Kızları İfade Verince Dehşet Ortaya Çıktı! Demirle Darp!

"Rusya'da gayet hoş karşılandık"

Başrolünde yer aldığı Kovan filmi için Moskova'da bulunan 37 yaşındaki güzel oyuncu, AA'ya verdiği röportajda samimi açıklamalarda bulundu. Moskova Film Festivali'nin bir parçası olduğu için gurur duyduğunu kaydeden Uzerli, kentte gayet sıcak karşılandıklarının altını çizdi. Rusya'da kendisini Hürrem Sultan karakteriyle tanıdıklarına değinen ünlü oyuncu, "Rol aldığım dizi ve filmlerle insanların içiniz ısıtmışım. Onlarda bana bu sıcak hislerle karşılık veriyorlar" açıklamasını yaptı. 

"Kovan filmindeki rolüm, önceki rollerimden farklı"

Festivale katıldıkları "Kovan" adlı fille ilgili konuşan güzel oyuncu, canlandırdığı Ayşe karakterinin kariyeri açısından bir ilk olduğunu belirtti. Ayşe karakterinin, daha önceki rollerindeki gibi tırtıcı bir kişi olmadığını aktaran Uzerli, "O çok daha melankolik, içine kapanık ve duygusal" ifadelerini kullandı. Filmin çekimlerini Gürcistan sınırında yaptıklarını hatırlatan Uzerli, buradaki doğanın güzelliği karşısında "ağzının bir karış açık halde" hayretler içinde kaldığını sözlerine ekledi. Şehirin stresinden kaçmak için en verimli ilacın doğa olduğunu vurgulayan Uzerli, "En etkili antidepresan doğanın kendisidir. Kovan filmi de doğadan uzaklaşan insanın aslında kendisinden uzaklaştığını anlatıyor" yorumunda bulundu.

DNA testinin sonucu beni şaşırttı!

Alman bir anne ve Türk bir babadan dünyaya gelen Meryem Uzerli, yaptırdığı DNA testi sonucunda oldukça şaşırdığını da sözlerine ekledi. DNA dizilimiyle ilgili yaptıdığı test sonucu yüzde 6-8 oranında Rus kökenli olduğununun belirlendiğini kaydeden güzel oyuncu, bu konuyu anne ve babasına da danıştığını belirtti. Belli oranda Rusça okuyup yazabildiğini dile getiren Uzerli, pratik yapmadığı için konuşmada oldukça gerilediğini kaydetti. Rus sinemasını da yakından takip ettiğini vurgulayan Uzerli, 10 bölümden meydana gelecek bir mini dizi projesinin de bulunduğunu hatırlattı.