Meteorolojiden gelen hava durumu raporuna göre Marmara'da karla karışık yağmur, akşam saatlerinde sonra Zonguldak kıyılarında yoğun kar yağışı etkili olacak. İstanbul'un Avrupa yakasında yağmur karla karışık olacakken, Anadolu yakasında ise sağanak yağış

Meteorolojiden gelen hava durumu raporuna göre Marmara'da karla karışık yağmur, akşam saatlerinde sonra Zonguldak kıyılarında yoğun kar yağışı etkili olacak. İstanbul'un Avrupa yakasında yağmur karla karışık olacakken, Anadolu yakasında ise sağanak yağış etkisini gösterecek. Sabah saatlerinde Trakya'da ve Çanakkale'de başlayacak karla karışık yağışlar, öğle saatlerinden sonra doğuya doğru kaymaya başlayacak. İzmir'in kuzey ve Batı kısmında akşam saatlerine kadar sağanak yağışlar etkili olacak.Öte yandan sabah saatlerinde Doğu Anadolu genelinde sürecek kar yağışlarının Hakkari ve Şırnak civarında yoğun kar yağışı şeklinde görüleceği kaydedildi. Öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu'nun kuzeyinden kar çekilecek. Akşam saatlerinden sonra Bursa, Kütahya, Bilecik, Eskişehir, Sakarya ve Karabük civarında da kar yağışları etkisini göstermeye başlayacak. Akşam saatlerinde Zonguldak, Bartın ve Kastamonu civarında başlayacak yoğun kar yağışlarının gece saatlerinden sonra da devam edeceği aktarıldı.

Sıcaklıklar nasıl olacak?


Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerindeki yamaçlarında çığ tehlikesinin bulunduğunun altı çizildi. Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'da sıcaklık 4-8 derece arasında düşecek, ülkenin batı kesimlerinde ise sıcaklık 1-3 derece yükselecek. Rüzgarın Akdeniz'in doğusunda kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (60-80 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. Kuvvetli rüzgar nedeniyle ağaç devrilmesi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiği uyarısı yapıldı. Öte yandan don tehlikesi nedeniyle yurdun kıyı kesimlerinde zirai don tehlikesinin yaşanabileceği belirtildi ve çiftçiler uyarıldı.