Meteorolojiden gelen uyarılara göre bugün sabah saatlerinde Marmara'nın batısı ile Batı Karadeniz'de etkisini gösterecek kar yağışları öğleden sonra sadece daha da doğuya kayacak. Marmara'nın batısı, Ankara civarı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde etkili olacak kar yağışları akşam saatlerinden sonra Giresun'un iç kesimleri, Tokat, Sivas, Tunceli ve Bingöl'de de görülecek. Akşam saatlerinden sonra Marmara, Ege ve İç Anadolu'nun batısında yağışların duracak ve havanın açılacağı tahmin ediliyor.


O bölgelerde sağanak yağışlar etkili olacak


Sabah saatlerinde İstanbul'un Avrupa yakasında, Ege'nin iç kesimleri ile Ankara ve Eskişehir civarında sağanak yağışlar etkisini gösterecek. Çanakkale, Muğla ve Antalya'da ise gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği kaydedildi. Öğle saatlerinden sonra Orta ve Batı Karadeniz, Trabzon'un batısı, İç Anadolu, Ege'nin doğusu, Osmaniye ve Adana bölgesinde sağanak yağışların etkili olması bekleniyor. Akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlar tüm Doğu Karadeniz kıyılarına yayılacak.

Kuvvetli rüzgarlara dikkat!


Gece saatlerinden Artvin, Gümüşhane, Erzurum, Tunceli, Bingöl ve Muş civarında kar yağışı etkisini gösterecek. Sabah saatlerinde İstanbul ve Kocaeli civarına kuzeydoğudan gelecek kuvvetli rüzgarlar (40-80 km/sa) öğleden sonra Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında etkili olacak ve havayı soğutacak. Öte yandan Ankara'da, Orta ve Doğu Karadeniz'de güneyli yönlerden esecek kuvvetli rüzgarların da (40-80 km/sa) birçok olumsuzluğa neden olabileceği ifade edildi. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin yaklaşık 6 ila 12 derece üzerinde kalacak ancak yarından itibaren sıcaklıkta keskin bir düşüş yaşanacak.