ABD merkezli yazılım şirketi Microsoft tarafından dün geç saatte yapılan açıklamada Çin, İran, Kuzey Kore ve Türkiye hükümetleriyle bağlantılı bilgisayar korsanlarının harekete geçtiği belirtildi.

CNN International’ın haberine göre, Microsoft tarafından yapılan açıklamada, Bilgisayar korsanlarının faaliyeti, güvenlik açıklarını kapsıyor denildi.

ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı , güvenlik açığının dünya çapında yüz milyonlarca cihazı etkileyebileceğini bildirirken tüm federal sivil kurumlara, tehdide yanıt olarak yazılımlarını güncellemelerini önerdi.

Microsoft ve diğer güvenlik şirketlerine göre, güvenlik açığını kullanan İranlı bilgisayar korsanlarının “fidye yazılımı” geçmişi var ve Çinli grup, bu yılın başlarında Microsoft Exchange e-posta yazılımına karşı yapılan ‘hack’lemenin arkasında olmakla suçlanıyordu.

SİBER SALDIRI ÖLÜME NEDEN OLDU - Bitdefender Türkiye

Erdoğan'ın Diplomasında "Sigara" Ve "Dünür" Detayı! Sadık Albayrak Dipolamayı Böyle Anlattı; Erdoğan'ın Diplomasında "Sigara" Ve "Dünür" Detayı! Sadık Albayrak Dipolamayı Böyle Anlattı;

Bahsi geçen güvenlik açığı, dünyanın dört bir yanındaki kuruluşların uygulamalarında bilgileri günlüğe kaydetmek için kullandığı “Log4j” olarak bilinen Java tabanlı yazılımda bulunuyor. Etkilenen yazılım sağlayıcılarının listesi, Cisco'dan Amazon’a ve IBM'e kadar teknoloji devlerini içermekte.

ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft tarafından dün geç saatlerde yapılan açıklamada, Türkiye, Çin, İran ve Kuzey Kore hükümetleriyle bağlantılı bilgisayar korsanlarının dünyanın dört bir yanındaki büyük teknoloji firmaları tarafından kullanılan yazılımlar için harekete geçtiği bildirildi.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada Çin, İran, Kuzey Kore ve Türkiye hükümetleriyle bağlantılı bilgisayar korsanlarına karşı bu ülkelerde yaşayan kullanıcılar uyarıldı.