Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başlaması sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, birinci dönemde olduğu gibi ikinci dönemde de yüz yüze eğitimin devam edeceğini söyledi.

Gözden kaçırmayın

Yok Böyle Çöküş! Vatandaş Kanını Bir Ayakkabı Karşılığı Vermek İçin İzdiham Yarattı! Yok Böyle Çöküş! Vatandaş Kanını Bir Ayakkabı Karşılığı Vermek İçin İzdiham Yarattı!

Türkiye'de omicron varyantının hızlı bir şekilde yayılması sonrasında okulların durumu merak ediliyordu. Türkiye genelinde kar tatili olan iller hariç 2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi dün başladı. Bugün önemli açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, omicron varyantının okullara yansımasının düşük olduğunu belirtirken birinci dönemde olduğu gibi ikinci dönemde de yüz yüze eğitimin devam edeceğini söyledi. Bakan Özer açıklamasında Türkiye'de 850 bin dersliğin bulunduğu bir eğitim sistemi olduğunu belirtirken şu anda sadece 50 dersliğin vakaya da yakın temas nedeniyle kapandığını dile getirdi.

Gerekli tüm önlemler alındı

Konya Valiliğini ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başlamasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Okullarda koronavirüs salgınına ilişkin tüm önlemlerin alındığını belirten bakan Özer, Birinci dönemde kesintisiz olarak yüz yüze eğitimin devam ettiğini ve iki dönemde de aynı kararlılıkla devam edeceğini ifade etti.

Ara verilen derslik sayısı 50

Türkiye'nin eğitim sisteminde 850 bin derslik bulunduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, vakaya da yakın temas nedeniyle şu anda yüz yüze eğitime ara verilen derslik sayısının 50 olduğunu dile getirdi. Omicron varyantının yayılımı hızının hızlı olduğunu ancak buna rağmen okullara yansımasının çok düşük olduğunu belirten Özer, Kapalı olan sınıfların oranının yüzde 1’in çok altında olduğunu ifade etti. Okullarda maske mesafe ve hijyen kurallarına uyarak eğitime devam edileceğini belirten Milli Eğitim Bakanı, çocukların sağlığı için önlemlerin önemli olduğunu bu konuda velilerin de üstüne düşeni yapması gerektiğini söyledi.