Milli güreşçi Kerem Kamal, Mısır’da kazandığı altın madalyasını depremzedelere armağan etti.

Mısır’da düzenlenen İbrahim Mustafa Turnuvası’nda millilerimizden madalya haberleri gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Olimpiyat Şampiyonumuz Taha Akgül altın madalyanın sahibi olurken ardından da milli kadın güreşçimiz Bediha Gün gümüş madalya kazanarak bizleri gururlandırmıştı.

Arda Güler'e Tepki Dinmiyor! Sosyal Medya Genç Futbolcuyu Ateş Altına Aldı! Arda Güler'e Tepki Dinmiyor! Sosyal Medya Genç Futbolcuyu Ateş Altına Aldı!

Turnuva devam ederken milli güreşçimiz Kerem Kamal’dan da altın madalya haberleri geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nün sporcusu Kerem, grekoromen stil 60 kilogramda altın madalya alarak bizleri gururlandırdı.

Milli güreşçimiz Kerem, kazandığı altın madalyayı da Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illeri etkileyen depremlerden dolayı etkilenen tüm depremzedelere armağan etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi de Milli güreşçi Kerem’in kazandığı madalyayla ilgili açıklamalarda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında açıklamalarına yer verilen Kerem Kamal, depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşların üzüntüsünü hissettiğini belirtirken, bu şampiyonaya da bu üzüntüyle geldiğini söyledi.

“Milli takım olarak iyi dereceler alıyoruz ancak bir yanımız depremlerden dolayı son derece buruk…”

Yaşanan büyük depremlerin ardından ülke olarak büyük üzüntüler yaşandığını aktaran milli güreşçi Kerem Kamal, Mısır’a bu üzüntüyle ve bu buruklukla geldiklerini belirtti. Milli güreşçi Kerem Kamal, milli takım olarak turnuvada güzel dereceler aldıklarını söylerken rakiplerinin hepsini yenerek altın madalya kazanmanın da gururunu yaşadığını aktardı. Milli güreşçi kazandığı altın madalya için mutlu olduğunu ancak bir yanının da son derece buruk olduğunu ifade etti. Kazandığı bu madalyayı depremlerden dolayı yaşamını yitiren vatandaşlara armağan ettiğini belirten milli güreşçi Kerem Kamal, önümüzdeki yıllarda da böyle büyük felaketleri ülke olarak yaşamamanın umudunu da taşıdığını açıkladı.

Mısır’da düzenlenen İbrahim Mustafa Turnuvası’nda derece alan millilerimiz göğsümüzü kabartırken, turnuva da dünya sıralamasına puan vermesinden dolayı son derece önem arz ediyor.