Muhteşem Yüzyıl'da canlandırdığı Hürrem Sultan karakteriyle Türk dizi tarihinin unutulmazları arasına giren Meryem Uzerli, rol aldığı Kovan adlı filmin gösterimi için Moskova'ya gitti. Moskova Film Festivali'nin kırmızı halısında siyah elbisesiyle boy gös

Muhteşem Yüzyıl ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi dizilerde canlandırdığı karakterlerle Türk izleyicisinin hafızasına kazınan Alman oyuncu Meryem Uzerli; Feyyaz Duman, Hakan Karsak ve Burcu Salihoğlu gibi isimleri kadrosunda bulunduran "Kovan" adlı filmde rol aldı. Eylem Kaftan'ın yönetmenliğinde çekilen Kovan filminin de yarıştığı 43'üncü Uluslarası Moskova Film Festivali için Moskova'ya giden güzel oyuncu Uzerli, siyah elbisesiyle kırmızı halıdaki diğer isimleri gölgede bıraktı.

Eylem Kaftan: "Bu rol için Nesrin Cavadzade'yi düşünmüştüm"

Netflix'te yayınlanan Kovan filminin senaristi ve yönetmeni olan Eylem Kaftan, Meryem Uzerli'nin oynadığı Ayşe karakteri için başlangıçta Nesrin Cavadzade'yi düşündüğünü söyledi. Bu rol için başlangıçta Meryem Uzerli'yi düşünmediğini itiraf eden Eylem Kaftan, Alman oyuncunun performansına hayran kaldığını belirtti.

Türkiye’nin En Popüler Kadını Listesinde Değişiklik! Hande Erçel’i Tahtından Etti… Türkiye’nin En Popüler Kadını Listesinde Değişiklik! Hande Erçel’i Tahtından Etti…

Hamilelik kilolarını kısa sürede verdi

Yer aldığı Kovan adlı filmle 43'üncü Uluslarası Moskova Film Festivali'nin kırmızı halısında siyah elbisesiyle boy gösteren Meryem Uzerli'nin fit görüntüsü dikkat çekti. Üç ay önce Lily Koi ismindeki ikinci kızını kucağına alan ünlü oyuncu, hamileyken aldığı kiloları kısa sürede verdi.

Moskova Film Festivali'nde gösterilecek Kovan filmiyle ödül almak isteyen güzel oyuncu, ödül töreni öncesi kırmıız halıdaki görüntüsüyle festivalin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. 

İkinci kızını kucağına almıştı

Kızı Lara'nın ardından ikinci kız çocuğu olan Lily Koi'yi kucağına alan Meryem Uzerli, "Ablan, baban ve ben seni ailemizde ağırladığımız için çok mutluyuz" ifadeleriyle kızının dünyaya gelişinin mutluluğunu sevenleriyle paylaşmıştı. 1983 yılında Almanya'nın Kassel kentinde doğan Meryem Uzerli'nin ababsı Hüseyin ve annesi de Ursula'dır.