Motorlu Taşıtlar Vergisine yüzde kaç zam yapılacak sorusu netleşti! MTV Zam oranı ne zaman açıklanacak? MTV zamları ne zaman geliyor?

Araç sahiplerinin dört gözle meraklanarak beklediği MTV zam oranları ne kadar olacak sorusu yanıt buldu! 

Yeni yıl sonrası Motorlu Taşıtlar Vergisi ne kadar olacak korkusu tüm vatandaşları sarmıştı. Doların artması ile büyük bir krizle karşı karşıya kaldığımız şu günlerde vergiler vatandaşın boynunnu bükmeye devam ediyor.

Son Dakika Yeni Sosyal Yardım Paketi Açıklandı: Çocuklu Aileleri ve Kiracıları İlgilendiriyor Son Dakika Yeni Sosyal Yardım Paketi Açıklandı: Çocuklu Aileleri ve Kiracıları İlgilendiriyor

Araç sahiplerinin beklediği MTV zam oranları da korkutmaya devam ediyor. 2022 yılında MTV oranlarına yapılacak olan zam oranın ne kadar olacağına dair kuilslerden gelen bilgiler yayıldı. 

Yapılan son açıklamada vergi, ceza ve harçlara yeniden zamlar yapılacağı açıklanmıştı. Yeniden değerleme oranı bu yıl yüzde 36,2 olarak açıklanmıştı. Bu da demek oluyor ki herhangi bir değişiklik yapılmazsa Motorlu Taşıtlar Vergisi yılbaşında sonra yani 2022 yılında bu oranda zamnlanıp artacak.

CUMHURBAŞKANI MÜDAHALE EDECEK!

Ancak konuşulanlara göre MTV'deki artışın daha düşük olabileceği söylenmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinde olan bu yetkiye göre zam oranını yüzde 50 oranında düşürme yetkisi bulunuyor.

Cumhurbaşkanı'nın da bu yetkiyi kullanarak MTV'ye gelecek zam oranını azaltacağı iddiları dolanıyor.

MTV oranlarının Aralık sonunda açıklanması gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce de MTV'deki yüzde 22,57'lik artışı yüzde 12'ye düşürmüştü. Şu an için kesin bir açıklama yok ancak artışın yüzde 20-25 civarında olacağı bekleniyor.