Mustafa Demirkan kimdir? Nereli, Kaç yaşında? Mustafa Demirkan kaç yaşında?

Mustafa Demirkan kimdir? HaddinibilMustafaDemirkan sosyal medyada saatlerce gündemde olan Mustafa Hoca olarak bilinen Mustafa Demirkan kaç yaşında? Mustafa Demirkan nereli? Mustafa Demirkan

Gündem 29.05.2021 - 21:54 29.05.2021 - 22:00 Berkay Keskin

Mustafa Demirkan kimdir? HaddinibilMustafaDemirkan sosyal medyada saatlerce gündemde olan Mustafa Hoca olarak bilinen Mustafa Demirkan kaç yaşında? Mustafa Demirkan nereli? Mustafa Demirkan tanıyalım!

Mustafa Demirkan kimdir?

1955 doğumlu Rize'de dünyaya gelen Mustafa Demirkan Hoca, 1961 yılında henüz 6 yaşında babası Mustafa Efendi'den Kur'an-ı Kerim eğitimi aldı. Güneysu Merkez Camii İmam hatibi hıfzını ikmal eyledi.

İstanbul'a bu yıllarda gelen Mustafa Demirkan, Hacı Hafız İsmail Hakkı Bayrı'dan talim dersini aldı ve Fatih İmam Hatip Okulunda liseyi tamamladı.

1973 yılında Üsküdar Çangelköy Kerime Hatun caminde imam hatiplik vazifesine başladı ve bir çok talebe okuttu. 2017 yılında Şeyh Kubeysi vefat ettiğinde Fatih camii'nde kendisi namazı kıldırdı. 

Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en çok hürmet ettiği büyüklerden biri olan Mustafa Demirkan hoca, şu sıralar sosyal medyada ettiği sözlerle tepki çekiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@