Milyonlarca emekli bayram ikramiyesi için bekleyişte. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararı ile uzun zamandan beri Ramazan ve Kurban Bayramı'nda emeklilere Bayram ikramiyesi ödemesi yapılıyor. birçok emekli ise 2022 yılında bayram ikramiyesi ne kadar olacak sorusuna yanıt arıyor. Özellikle Ramazan Bayramı yaklaştıkça emeklilerin bu konuda arayışları giderek artıyor. Peki, bayram ikramiyesi 2022 ne kadar oldu? Bayram ikramiyesi belli oldu mu?

Koronavirüs salgını bitti derken ekonomik kriz başladı. Yediden yetmişe tüm vatandaşlar bu krizden olumsuz etkilenirken yılbaşında emekli maaşlarına yapılan zamlar enflasyon karşısında adeta tuzla buz oldu. Özellikle market raflarından artık temel gıda ürünlerini almak bile imkansız hale geldi. Emekliler bu nedenle kendilerine yapılacak ek ödemeleri yakından takip ediyor. Milyonlarca emekli şimdi Ramazan Bayramı öncesinde yapılacak olan bayram ikramiyesi ödemelerine gözünü çevirmiş durumda. Henüz 2022 yılı için zamlı bayram ikramiyesi ödemelerinin tutarı açıklanmadı. Ancak kulislerde dolaşan çok sayıda bilgi var. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne kadar 2022? Emekliye ne kadar bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak?

Nihayet belli oldu! SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı emeklilerine çifte bayram geliyor! İşte bayram ikramiyesi rakamları!

Milyonlarca emekli vatandaş Ramazan Bayramı yaklaşırken bayram ikramiyesi ödemeleri için araştırma yapmaya başladı. Emekliye bayram ikramiyesi 2022 ödemelerinin tutarı büyük merak konusu. Özellikle yılbaşında aldıkları zamlar enflasyon rakamları karşısında adeta eriyip giden emekliler Bayramda ne kadar ikramiye alacaklarını araştırıyor. Gözünü tamamen Bayram ikramiyesine çevirmiş olan emekliler ödemelere ulaşabilmek için gün sayıyor. Peki, 2022 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? 2022 bayram ikramiyesi kimler alabilecek? Emekli bayram ikramiyesi 2022 detayları haberimizde...

Gözden kaçırmayın

Selçuk Tepeli Neden Bardak Fırlattı! Neden Sinirlendi? Tarım Arazileri Selçuk Tepeli'yi Çıldırttı! İşte O anlar! Selçuk Tepeli Neden Bardak Fırlattı! Neden Sinirlendi? Tarım Arazileri Selçuk Tepeli'yi Çıldırttı! İşte O anlar!

nihayet-belli-oldu-ssk-bag-kur-emekli-sandigi-emeklilerine-cifte-bayram-geliyor-iste-bayram-ikra-2

Bayram ikramiyesine zam gelecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Geçtiğimiz yıllarda emekli vatandaşlara Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde emekli ikramiyesi verilmeye başlanmıştı. Emekliye bayram ikramiyesi ödemeleri 1000 TL olarak başlamıştı. Ancak geçtiğimiz yıl koronavirüs salgını başladıktan sonra ikramiye ödemelerine zaman yapılmış ve 1100 TL olarak verilmeye başlanmıştı. Tabii ki o günden bu yana piyasa koşulları Bir Hayli değişti. O yüzden emekli vatandaşlar Bu yıl bayram ikramiyelerine de büyük zam bekliyor. Özellikle Enflasyon rakamlarının giderek artması nedeniyle Bayram ikramiyesinin yetmeyeceğini düşünen emekliler bu konuda hükümete çağrıda bulunuyor. Emeklilerin sesini duyan hükümet çalışmalarına başladı.

nihayet-belli-oldu-ssk-bag-kur-emekli-sandigi-emeklilerine-cifte-bayram-geliyor-iste-bayram-ikra-3

Masada 4 formül bulunuyor

Emeklinin bayram ikramiyesi ile ilgili olarak masada şu anda dört formül bulunuyor. Bunlardan birincisi 4 Nisan tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak olan enflasyon rakamları oranında Bayram ikramiyesine zam yapmak. Diğer bir formül ise %36,20 olan Yeniden değerleme oranında Bayram ikramiyesine zam yapmak. Yine yılda 2 defa zam yapılan emekli maaşı oranında zam yapılması da gündemde. Son olarak ise asgari ücrete yapılan zam oranı. O oranda emekli ikramiyelerine zam geleceği de konuşuluyor. Ramazan Bayramı'na bir hafta kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emekli ikramiye tutarını açıklayacağı tahmin ediliyor.