Bakanlıktan gelen açıklama sonrasında ödemelerin hesaplara yatırıldığı açıklandı. Sizlerin de hesabına 1300 TL gelmiş olabilir. Konuyla ilgili Aile Destek Programı ödemeleri ve çok daha fazlasına dair bilgi aktarıldı. Son dakika Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ödeme duyurusu...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yapmış olduğu ödemeler konusunda önemli bir bilgi verildi. Tarihinden önce ödenen bu sosyal yardım ile birlikte vatandaşlar büyük rahatlama yaşadı. Bakan Derya Yanık, önemli açıklamalarda bulundu.

Aile Destek Ödemeleri Yapıldı!

Aile destek ödemelerine başlandığı yönünde paylaşımda bulunan Bakan Derya Yanık, milyonlara sevindirici haberi verdi. Bu gelişme ile birlikte ödemelerin hesaplara aktarıldığı ifade ediliyor. Şimdi ise kimlerin ne kadar ödeme hakkı elde edeceği merak edilmekte.

Yılbaşından Önce Hesaplara Yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan gelen haberde Aile Destek Programı ödemelerinin hesaplara erkenden yatırıldığı belirtildi. 29 Aralık Perşembe gününden itibaren 1300 TL'lik ödemeler sağlandı. Bakan Yanık'ın duyurusu ise büyük ilgi gördü.

En az 1 çocuklu ailelere ödenecek! 8.500 TL ödeme tüm hanelere kesinleşti! En az 1 çocuklu ailelere ödenecek! 8.500 TL ödeme tüm hanelere kesinleşti!

Durumu Olmayan Ailelere Destek

Durumu olmayan ailelere sağlanan bu destekle birlikte yaklaşık bir yıl boyunca sosyal destek sağlanacağı ifade ediliyor. Milyonlarca TL'lik bütçe sırf Aile Destek Programı için ayırıldı. e-Devlet üzerinden başvuru sağlamak ve Aile Destek Programı'nın bir parçası olmak isterseniz gerekli işlemleri sağlayabilirsiniz. Bu sosyal yardımda aranan en önemli şart ailede kişi başına düşen gelirdir. Gelir durumu düşük olan ailelere ödeme yapılacaktır. Pek çok ailenin bu yardıma başvurduğu ve kabul gördüğü bildiriliyor. Sizler de şartları karşılıyorsanız yardım ödemesi alabilmek adına e-Devlet üzerinden başvuru sağlayabilirsiniz.