Kurtlar Vadisi'nin efsane karakteri Süleyman Çakır, 17. ölüm yıl dönümünde gündem oldu.

Kurtlar Vadisi'nin efsane karakteri Süleyman Çakır, 17. ölüm yıl dönümünde gündem oldu. Oktay Kaynarca'nin hayat verdiği karakterinin vefatının ardından cenaze namazı kılınmış hatta Mevlüt bile okutulmuştu. Bugün de sosyal medya kullanıcıları ölümünün sene-i devriyesi olan Çakır ile ilgili bir süre tweet attı. Bunun ardından Oktay Kaynarca da sosyal medya hesabından hayat verdiği kurgusal karakter için video paylaştı. Kaynarca'nın sözleri dikkat çekerken birçok kişi Süleyman Çakır geri mi dönecek? araştırmaya başladı. İşte detaylar...

Her yıl ölüm yıl dönümünde sosyal medyadan anılan Süleyman Çakır karakteri ile ilgili bir paylaşım da Oktay Kaynarca'dan geldi.

Can dostu Polat Alemdar, Çakır'ın ölümünün ardından Halit'i ve altı mafya babasını bir gecede öldürerek onun intikamını almıştır. Kaynarca'nın bu sözleri hayranlarının kafasını karıştırdı.

Kurtlar Vadisi'nin sık sık ekranlara geri döneceği haberlerinin gündeme geldiği bu süreçte Süleyman Çakır'ın da geri dönebilme ihtimali izleyecileri heyecanlandırdı. Haliyle herkes Süleyman Çakır yeni bir projeyle geri mi dönecek? araştırmaya başladı.

Süleyman Çakır ekranlara geri mi dönecek?


Tahminimize göre; Oktay Kaynarca, yıllar önce canlandırdığı karakter çok seviliyor ve unutulmuyor diye böyle bir cümle kurdu. Çünkü Kurtlar Vadisi yeniden başlasa bile ölmüş olan Süleyman Çakır'ın geri gelmesi yeniden senaryo akışında yer alması imkansız gibi bir şey. Ancak dizi yeniden başlarsa seyirciye bir hayal ya da bir rüya sahnesiyle Süleyman Çakır sürprizi yapılabilir.


Kurtlar Vadisi Süleyman Çakır kimdir?


Ölümü sonrası geniş bir izleyici kitlesi tarafından yası tutulan Süleyman Çakır, 'Kurtlar Vadisi' isimli dizide Hekimoğlu türküsüyle özdeşleşmiş Oktay Kaynarca, Polat Alemdar ile birlikte dizide öne çıkan karakterlerdendir.


Çakır, küçük yaştayken cami avlusunda gözü önünde babasının vurulduğunu görmüş ve bundan sonra dünyaya hep nefretle bakmıştır. Babası öldükten sonra annesinin evde yaptığı pilav ve nohudu satarak hem kız kardeşi Derya Çakır'a hem de annesi Emine Çakır'a bakmıştır.


Bir gün zabıta gelip yasak yerde satış yaptığı için hem onu hem de kız kardeşini hırpalamıştır. Hırpalama sırasında zabıtanın kız kardeşine vurmasından dolayı gözü dönmüş ve zabıtayı art arda bıçaklayıp öldürmüştür. Sonrasında cinayet suçundan hüküm giyip, hapse düşmüştür. Hapse düşünce annesi ve kız kardeşi açıkta kalmıştır.

MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi! MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi!


Bunun için ona Duran Şatıroğlu namı diğer Duran Emmi'yi bıçaklaması için teklif etmişlerdir ve o da annesi ve kız kardeşi kötü durumda olduğu için razı olmuştur. Duran Emmi abdest alırken elinde bıçakla onu öldürmeye gitmiş ancak babasının da abdest alırken öldüğü gözüne gelince yapamamıştır. Duran Emmi sayesinde mafyaya girmiş ve önemli bir mafya babası olmuştur. Sonra Laz Ziya'nın kızı Nesrin Yılmaz ile evlenmiştir.


Süleyman Çakır, Cerrahpaşalı Halit tarafından pusuya düşürülerek öldürülmüştür. Süleyman Çakır dizide 43. bölümde vurulmuş ve 45. bölümde öldüğü ilan edilmiştir. Can dostu Polat Alemdar, Çakır'ın ölümünün ardından Halit'i ve altı mafya babasını bir gecede öldürerek onun intikamını almıştır.