Türkiye'nin en fazla satan markası olan Toyota'dan vatandaşları adeta mest eden bir haber geldi. Olmaz denilen oldu! Toyota 400 bin TL düşürdü! Bu liste bir daha mümkün değil gelmez! İşte tüm detaylar

Olmaz denilen oldu! Toyota 400 bin TL  düşürdü! Bu liste bir daha mümkün değil gelmez! Vatandaş göbek attı! 2022 yılı itibari ile araç almak isteyen vatandaşlar fiyatlardan oldukça şikayetçi durumda. Ancak yapılan fiyat güncellemeleri ile birlikte araç markalarında bir miktar indirimler gerçekleşti. Yapılan indirimler arasında en çok dikkat çeken marka ise Toyota oldu. Haberi alan araç alıcıları ise konuyu detaylıca araştırmaya başladı bile. 2022 yılının ilk aylarında ÖTV fiyatlarına getirilen düzenleme ile birlikte Toyota markası bazı modellerde fiyatları tam 400 bin TL geriye çekti. Ayrıca indirimler sadece bununla da sınırlı kalmadı. Peşin fiyatına Toyota marka araç alımlarında peşin miktarına bağlı olarak ek indirimlerde yapılmakta. Araç almayı düşünenlerin bu fırsatı kaçırmaması gerekiyor! Yeniden böyle bir fırsatın sunulup sunulmayacağı bilinmiyor.

Toyota Hangi Modellerde İndirim Yaptı?

Toyota markasının en çok dikkat çeken modelleri olan Flama-CVT, Passion ve X pack araçlarında indirim yapılmış durumda. CVT modelinin indirim öncesi fiyatı 705 bin TL iken şu an için güncel fiyatı 540 Bin TL. Öte yandan Passion modelinin indirim öncesi fiyatı 650 bin TL idi. Bu model ise tam 150 bin TL’lik indirim ile 500 bin TL değerine gerilemiş durumda. Son olarak ise Toyota X pack modelleri ÖTV indirimi öncesinde ki satış fiyatı 735 bin TL civarındaydı. Ancak şu an için bu modelde de 135 bin TL indirim oldu ve fiyatı 600 bin TL olarak güncellendi. Bu indirimler çok büyük indirimler olarak görülmekte. Araç alacak olanlara bu fırsatı kaçırmamaları tavsiye edilmekte!

Kayıp 128 Milyar Dolar Patladı! Bankacılar Kayda Almış! "Kamera Kayıtları Ve Fotoğraflar Var" Denildi! Skandal Büyüyor! Kayıp 128 Milyar Dolar Patladı! Bankacılar Kayda Almış! "Kamera Kayıtları Ve Fotoğraflar Var" Denildi! Skandal Büyüyor!

Yapılan İndirimler Ne Kadar Sürecek?

Ülkemizde ki araç fiyatları doğrudan dolar kuru ile orantılı olarak artıp azalmaktadır. Son iki senedir sürekli artan döviz kuru araba fiyatlarının olması gereken fiyatların üstüne taşıdı. Bu nedenle araç alım gücünü arttırmak ve piyasaların canlanması bu indirimler yapıldı. Ancak araç alacak kişilerin ellerini çabuk tutmasında fayda bulunmakta. Çünkü dolar kurunda önümüzde ki aylarda herhangi ir gerileme belenmemektedir. Bu durumda kısa süreler içerisinde araçların eski fiyatlarına dönmesine sebep olacaktır. 

KAYNAK: ilan365.net